Mixed média

Mixed Media v barvách

21. března 2018 v 17:03 | Pupi
Prostě trocha barev k tomu jaru patří. I když tyhle stránky do svého kartonového alba jsem vyrobila ještě, když tu vládla paní zima. Je sice jaro, ale paní zima tu vládne furt. Tož kššššáááááá! Smějící setexturovací pasta, inkousty a razítka = parádní background


více v tomto článku na Nemravce...:-)


Užívejte jarní dny! A doufejme, že už budouuuuu!!!

Kačka Pupi

Mixed Media album - zimní

16. dubna 2017 v 18:55 | Pupi
Chca nechca se ještě stále vracím do zimních dní skrze svá scrapbooková alba. Fotek, které bych chtěla někam uplacírovat je stále dost a dost......nové barevné texturovací pasty Izink jsou naprosto skvělé...
...puntíkaté abecedě jsem opravdu neodolala......zimní Nemravka razítka se mi stále hodí......nevím, jak u vás, ale u nás se zima nevrací jen na fotkách...i letošní Velikonoce nejsou vyjímkou a rádi vytáhneme čepice ze skříně...

Prima neděli!

Kačka Pupi

Mixed Media album 2017

9. února 2017 v 14:45 | Pupi
Další z mých projektů 2017 bude mé "mixnuté" album. Chvíli jsem Mixed Media odložila, ale už mi to chybělo. Takže jsem sáhla do krabice, vytáhla kostru kartonového alba a pustila se do nových stránek...Mrkající


cik-cakové bordurky jsou mé oblíbené...


...samolepící mřížka, texturovací pasta a šablonka trojúhelníčků v akci...Prostě dokud mě ven nevytáhne jarní sluníčko, můžu scrapovat...Smějící se

Prima den!

Pupi

Art Journal a Gelli Plate

19. srpna 2016 v 18:28 | Pupi
Art Journal je sféra osobních deníků, kde si člověk může jen tak "malovat, čmárat, psát, kreslit, tvořit". Prostě dělat zrovna to, na co má chuť a co ho baví.

Jeden takový si můžete vyrobit pomocí úžasné silikonové podložky Gelli Plate. A nebojte, dokáže to opravdu každý. Mrkající


Jak snadné to je, se dozvíte v novém článku na Nemravce zde. Barevné variace jsou nekonečné, opravdu stačí jen natřít a obtisknout, natřít a obtisknout...
Jednotlivé stránky stačí svázat, sednout si a relaxovat...tzn. razítkovat, psát, doodlingovat...prostě si užít svou chvilku nad svým deníkem. MrkajícíKrásný slunečný víkend!

Pupi

ART

5. srpna 2016 v 14:50 | Pupi
Kromě tvoření deníků, albíček a PL, se občas ponořím do Mixed Media technik. Nyní jsem se pustila do výroby dekoračního obrázku.

Základem byl speciální dřevěný rámeček s pevnou zadní deskou, na kterou jsem vyrobila svůj obrázek...


Než začnu pracovat na povrchových úpravách, vždy si vyzkouším udělat nějaký koncept projetku, abych měla alespoň rámcovou představu. Samozřejmě, že finální vzhled může být úplně jiný. Mrkající


Jak si takový obrázek vyrobit najdete v našem článku na Nemravce zde.

Prima letní dny!

Pupi

Z mého dětství...zimní

8. května 2016 v 18:34 | Pupi
Tento sváteční scrapbookový víkend jsem si moc užila. Jak jinak než tvořive. Vyrobila jsem nějaké stránky do alba pro mou maminu (na blogu budou později), ale také jsem si dodělala další 2 dvoustránky v mém dětském albu.

zimní z naší chalupy...
a další zimní též z chaloupky...


mé oblíbené hvězdičky...
No i když jednu skvrnku tento víkend měl. Dnes na mě sedl nějaký bacil a dává mi dost zabrat. Tak snad ho nálož pilulek udolá a bude klid.

Všem maminkám krásný svátek!

Prima večer!

Pupi

Z mého dětství...na chalupě

26. dubna 2016 v 17:51 | Pupi
Další dvě dvoustránky v mém dětském albu. Fotky pocházejí z dětských hrátek před chalupou, kam jsme jako děti (a ještě dlouho poté) jezdili.
Minulý týden ve čtvrtek jsem si užila báječný kurz ve skvělé společnosti. A v průběhu kurzu vznikala tato dvoustránka...


jednotlivé vrstvy tvoří různé proužky papírů...

A ještě jedna dvoustránka, kde jsem si hodně hrála s akvarelovými pastelkami...


staré paperback knížky jsou skvělým materiálem pro jednotlivé vrstvy...

Musím se přiznat, že tvorbu tohoto alba si skvěle užívám. Staré černobílé fotografie mají velké kouzlo.

Díky za návštěvu a prima den!

Ale jednu otázku si neodpustím! Kde je kruciš to jaroooo? :-/

Pupi

Childhood

24. dubna 2016 v 17:09 | Pupi
Za pomoci technik Mixed Media se dá vytvořit mnoho různých druhů obrázků. Na papír, karton, vlnitou lepenku, plátno nebo třeba na dřevěné překližkové dekorace. Už od loňského podzimu na mém stole leží srdíčko, ze kterého jsem si chtěla udělat obrázek. A při úklidu starších fotek jsem našla fotku, která se mi k tomu srdci naprosto hodila.

Voaláááá a obrázek je hotový...


samolepky Tima Holtze se prostě hodí všude...


texturovací pasta přes šablonu a stříkaná Color Wash sprejem...


dekorativní kytičky stačí jen přilepit...


použít se dají také kytičky z polymerů...
...jednotlivé vrstvy se dají též dekórovat Glass Glitter...


Prima neděli a díky za návštěvu!

Pupi


Z mého dětství...1979

17. dubna 2016 v 13:04 | Pupi
Další dvoustránka do mého nového alba z dětství. Fotek, které jsou z blízka opravdu moc nemám, možná by se daly spočítat na jedné ruce. A tohle je jedna z nich.

Gesso, arkylky, Color Wash spreje, vrstvení, razítka...


...a je hotovo...


Když je počasí na draka, je ideální čas se zašít do svého pracovního koutku. Smějící se

Prima neděli!

Pupi

Z mého dětství...

12. dubna 2016 v 19:52 | Pupi
Po několika dlouhých měsících jsem se opět pustila do pokračování alba z mého dětství. Jelikož mi stále v šuplíku leží pěkná hromádka hlavně černobílých fotek z mého dětství, rozhodla jsem se je všechny zpracovat. A asi nejideálnější způsob bude album ve stylu Mixed Media.

Zvolila jsem kartonové album, na kterém se můžu pěkně vyřádit za pomoci akrylových barev, sprejů, inkoustů, gessa a tak podobně.

Obal alba zatím hotový není, ale pár vnitřních stránek už ano...Mrkající

první doustránka čistě v růžové
vystřižený detail cling razítka Hero Arts


druhá stránka opět v růžových tónech...Smějící se


3D Gloss Gel smíchaný s akrylkou a nanesený přes šablonku hvězdiček


a pověstné vrstvení nesmí chybět...


třetí dvoustránka...původní záměr byl udělat album čistě v růžové, ale nakonec jsem použila i jiné barvy, ale holčičí asi zůstanou...
Fotka vpravo byla již hodně poničená (asi od kafíčka) a ke všemu na ní ukápla barva. Prostě to tak mělo být. Smějící se


Jestli chcete též přičichnout k Mixed Media technikám a nevíte jak na to, zavítejte na náš kurz (již příští týden). Více informací zde.

Díky za návštěvu a prima jarní dny!

Pupi

Remember...

18. září 2015 v 15:25 | Pupi
Mé "letní" tvoření pokračuje. Tedy zpracování letních fotek. Během léta jsem nedala svého foto mazlika téměř z ruky, takže fotek mám opravdu požehnaně...Smějící se Ne že bych měla ambice všechny scrapnout, ale alespoň nějakou část chci dát...Smějící se

Má další letní Mixed Media stránka nazvaná...Remember...


Na stránce jsou použité Prima Marketing kytičky...


Glass Glitter je skvělý materiál pro tvorbu jemných detailů...


Vrstvení, bez kterého by to prostě nešlo...


3D Gloss Gel od Prima Marketing je prostě boží...:-)


Nahlédněte do našeho nového článku na Nemravce, kde se dozvíte pár tipů...Mrkající A jestli si to chcete vyzkoušet na vlastní kůži, přijďte na kurzík "Kouzelná Mixed Media"!

Díky za návštěvu a krásné pozdimní tvoření (já stále a doufám, že dlouho jen a jen letně...Smějící se

Kačka Pupi

7 Dots August - September 2015 Challenge

13. září 2015 v 17:48 | Pupi

Má stránka vytvořená pro 7 Dots Studio Challenge August - September 2015 s tématem "Vacation Time". Zůčastnit jsem se chtěla již tolikrát. Tak jsem konečně ráda, že to klaplo...:-)
Podmínkou Challenge je kromě tématu použití alespoň jednoho materiálu od 7 Dost Studio. Já jsem použila scrapbookový papír z kolekce Messy Head - News Flash. Další 7 Dots scrapbookové papíry jsou využité na vrstvení a to se sady 6 x 6 9Th Wave.
Téma přesně vystihuje má fotka z letošní dovolené od moře. Jako doplňky jsem využila dekorativní kytičky, chipboardy a samolepky. Základ backgroundu jsem udělala pomocí šablonky a transparentního 3D Gloss Gelu smíchaného s třpytivým pigmentovým pudříkem. Hotový layout jsem doladila pomocí Primary Element pudrů a Silks Acrylic Glaze barev.

Vždyť mě znáte..."JÁ PROSTĚ MILUJU LÉTO"...:-)

I have made my layout for 7 Dots Studio Challenge August- Semptember 2015 with theme "Vacation Time". I have wanted to participate several times. So I am happy that I have finally made it...:-)
One challenge condition is to use at least one of 7 Dots products. I have used scrapbooking paper Messy Head - News Flash. Other 7 Dots scrapbooking papers from paper pad 9th Wave are used for layers.
My photo exactly depicts the theme. It´s my photo from this year´s summer holiday by sea. I have used decorative paper flowers, chipboards and stickers as decoration. The background basic was made by stencil and transparent 3D Gloss Gel mixed with yellow pigment powder. The finished layout was coloured by Primary Element powders and Silks Acrylic Glaze paints.

Who knows me know that..."I REALLY LOVE SUMMER"...:-)


pár detailů...more details...

dekorativní kytičky, Glass Glitter....decoratiove paper flowers, Glass Glitter


vrstvení...layers...


chipboards barvené Distress inkousty...chipboards coloured by Distress inks...


struktura pomocí 3D Gloss Gelu a pudrů...structure by 3D Gloss Gel and pigment powders...


Díky za návštěvu a držte mi pěsti...:-)

Thank you for your visit of my blog and keep fingers.

Kačka Pupi Hromasová (Czech Republic)
Jako dárek...

14. června 2015 v 11:33 | Pupi
Scrapbookové stránky jsou (alespoň pro mě) prima dárečkem, kterým můžu obdarovat mé blízké. Včera jsem si užila báječný scrapovací den v prima společnosti.

Tož jedna pro Dášu...Mrkající

Krásnou neděli všem...

Pupi

It´s party time

1. června 2015 v 16:58 | Pupi
Minulý týden jsem si užila prima kurzík. Jak jinak....v oblíbeném "Mixed media" stylu. Přítomným dámám jsem lehce zamotala hlavu všemi různými barvami a médii. Z ukázek těchto báječných technik vznikla další stránka...Mrkající


pár detailů...

Na Nemravce připravujeme zase pár zajímavých návodů na Mixed media téma...Mrkající

Díky za návštěvu a krásný slunečný den!

Pupi

Mixed Media v akci

26. května 2015 v 14:26 | Pupi
O víkendu jste nás Nemravky mohli navštívit na výstavě Kreativita - Hobby jaro 2015. Opět jsme pro návštěvníky připravily mnoho zajímavých demo ukázek.
V těch mých scrapbookových nemohla chybět Mixed Media...Mrkající Během první demo ukázky na toto téma vznikla tato stránka. Základ tvoří scrapbookový papír od 7 Dots Studio Coral Reef. Tyto papíry mají úžasné designy a skvěle se hodí právě pro Mixed Media.


dekorační juta, dekorační kytičky a chipboardy...pak to jde samo...Mrkajícítexturovací pasty se dají skvěle míchat s pigmentovými pudříky...
Nebojte se ušpinit si prstíky a dejte se do toho též. Uvidíte, že Mixed Media jsou prostě relax!!! A jestli máte chuť ve čtvrtek máme ještě 2 volná místa na scrapbookovém kurzu v kurzovně na Praze 2. Více info zde.

Díky za návštěvu!

Pupi

Mixed Media ve scrapbookingu

23. května 2015 v 20:20 | Pupi
Dnešní demo ukázky na výstavě Kreativita - Hobby jsou úspěšně za námi. Během dvou dnů jsem vyrobila dvě scrapbookové stránky v báječném Mixed Media stylu.

Tento čtvrtek 28.5.2015 nás čeká kurzík nazvaný "Mixed Media ve scrapbookingu". Na tomto kurzu máte možnost naučit se, jak se to vlastně dělá a jaké různé materiály se dají používat. Vše si vyzkoušíte a vytvořite si vlastní Mixed Media projekt.

Máme poslední volná místa, vše potřebné a registraci najdete zde.


Své oba projekty vyfotím a vložím později. Ještě zítra nás čeká mnoho zajímavého právě na výstavě Kreativita - Hobby. Jestli nemáte na neděli program, zavítejte k nám!

Krásný večer!

Pupi

Sunny days...

12. dubna 2015 v 17:12 | Pupi
Trocha víkendového tvoření...barvy, spreje, inkousty, razítka, prášky...Jsem ve svém živlu...Smějící se Nějak prostě ty bacily, co mě zasejc souží, musím vypudit! Tak prostě tvořím...

Jako základ jsem zvolila bílou stránku, na kterou jsem vytvořila strukturku punítků pomocí bílého embossovacího prášku...a pak už jen barvy ve spreji Color Wash, inkousty a razítka...


Prostě "Sunny days"...


důraz na detail je důležitý...


kombinace embossovacích prášků a barev ve spreji


zamíchejte akrylovou barvu do texturovací pasty a vyrobte si tak tón, který potřebujete...já jsem do toho zamíchala ještě zlatý Pear-ex pudřík...detail se tak krásně třpytí...


nitky, knoflík či čárový kód...


chipboardy Wycinanka jsou úžasným materiálem pro tvorbu detailů...


Krásné jarní dny!

Díky za návštěvu...

Pupi

Colours, colours, colours...

11. dubna 2015 v 16:00 | Pupi
Mám jednu vele úžasnou fotku z loňského scrapbookového workshopu s Kasiou. Anička je skvělá fotografka...Mrkající Fotka mi tu leží už od podzimu a konečně na ní už došlo...

Pracovat s úžasně barevným základem je opravdu hračka...Smějící se


Stále se opakuji, ale barvy to je prostě moje...Mrkající


zase to vrstvení...


razítka, šablonky, lehký doodling...


vrstvy můžou mít různé tvary...


razítka, razítka, razítka...


prostě když je parádní fotka, jde to samo...Mrkající


Užijte si krásně teplý jarní víkend!

Díky za nakouknutí!

Pupi

Můj život se mnou...

28. února 2015 v 15:18 | Pupi
Jako malá jsem si hrozně přála mít svůj vlastní foťák. Doteď si pamatuju ten první na klasické kino filmy. Dokonce jsem v rámci pionýra chodila do kroužku fotografování na základce. Učili jsme se fotit a pak jsme si ty fotky vyvolávali ve foto komoře. To byla alchymie...ustalovač, vývojka.... Dokonce mám některé vlastnoručně vyvolané fotky schované. Jasně, že je časem scrapnu....Mrkající

S novým mazlikem fotím o sto šest. Zkouším fotit různé situace a různé pózy. Děti, čičáky, okolí a tak. Také jsem musela zasvětit Honzu, aby se s ním naučil, protože i já chci mít nějaké fotky, že...Mrkající

Moc se mi líbil jeden nápad na fotku a tak jsem Jendu zaúkolovala, aby je vyzkoušel nafotit. Moc se mi líbily a tak vznikla tato stránka...


některé detaily na vrstvení můžete vyrobit pomocí svého písma či razítky
Testurovací pasta míchaná s pigmentovými prášky Primary Elements přes šablonku hvězdiček


báječný naembosovaný motiv peříčka


bez textů by to nebylo ono...


Jsem prostě v svým živlu, když můžu zasednout do svého koutku...


Krásné tvoření!

Pupi

Jeden pracovní...

8. února 2015 v 15:56 | Pupi
Na začátek roku se hodí nový pracovní zápisník. Loni jsem dostala krásný od Peťi Nemravky...Gorjusskový...bohužel už dosloužil. Takže je na čase pořídit si nový. Jeden jsem si koupila, sundala mu jeho desky a hle pod tím byl kartonový obal. No přece ho nenechám "nahatý". Ne ne, už má svůj nový kabátek!

Můj pracovní sešítek...MrkajícíJako základ jsem použila Twinkling H2Os barvičky, na které jsem nanesla trochu bílého Gessa.


Má oblíbená samolepící mřížka nesmí chybět...Mrkající


Akvarelová grafitová tužka na doladění...


Patlání... to jsem prostě já. Na začátku nikdy nevím, jak bude finální projekt vypadat.


Krásný zbytek neděle!

Pupi

Nemravka team v Mixed Média

5. února 2015 v 16:43 | Pupi
Na našem lednovém kurzu jsem jako ukázku, pro přítomné kurzantky, vyrobila obrázek s fotkou Nemravka teamu z poslední výstavy Kreativita - Hobby.


K doladění jsem použila báječné pigmentové barvy Twinkling H2Os a Silk Acrylic Glaze. Úžasně lámou světlo a krásně se třpytí.
Barvičky si můžete vyzkoušet na našich scrapbookových kurzech a to na "Album ve stylu Mixed Média" a na "Scrapbooková stránka ve stylu Mixed Média".

Tvořím, tvoříš, tvoříme...:-)

Kačka Pupi

Když Mixed Média, tak pro Nemravky...:-)

1. prosince 2014 v 16:49 | Pupi
Tento víkend byl lehce hektický neb jste nás mohli najít na výstavě Kreativita - Hobby. Součástí našeho stánku byly též demo ukázky. A jedna z nich byla na téma "Mixed Média obrázek". Za přítomnosti mnohých zvědavých očí jsem předváděla, jak si za necelých 45 minut vyrobíte krásný obrázek. A není nad ručně vyrobený dárek, že...Mrkající

Když jsem si dělala přípravu na demíčka, napadlo mě, že bych mohla vyrobit tři obrázky pro mé dvě kolegyně z Nemravka teamu a naší bájo velitelku Peťu Nemravku. Použila jsem na to fotky z našeho nemravkového dýchánkového pikniku.

A takhle to dopadlo....


Pro Peťu...Pro Míšu...


pro Ivču...


pár detailů...


Moc mě to bavilo a všem přítomným díky za návštěvu!!!
Tento obrázek či scrapbookovou stránku si můžete vyrobit na našem scrapbookovém kurzu 20.1.2015 v nové krásné kurzovně v kamenném obchůdku Nemravka a Rooya v Blanické ulici na Praze 2.

Těším se na společné tvoření!

Všem krásný ADVENT!!!

Pupi

Mixed media a staré fotky

22. listopadu 2014 v 13:08 | Pupi
Miluju staré černobílé fotky a na Mixed média techniky jsou jako dělané. Takže jsem si "upatlala" jeden obrázek na plátno.

Příští víkend na výstavě Kreativita - Hobby budeme předvádět též demo ukázky na Mixed média. Takže jestli budete mít cestu. Určitě se stavte. Seznam všech demo ukázek najdete zde.začátek jsou vrstvy papírů a barvy...


gesso, šablonky a pudříky...


Dekorace a vrstvení...
Krásný den!

Pupi


Kasia Krzyminska Mixed Média kurz

27. října 2014 v 18:11 | Pupi
V sobotu jsem strávila báječný den v báječné společnosti stejně postižených žen....na kurzíku s Kasiou Krzyminskou alias Czekoczynou. Je to jedna z mých oblíbených "guru" v oblasti Mixed Média technik, takže jsem se na kurzík tuze moc těšila.

Účastnila jsem se, díky báječným narozeninovým dárečkům (za které moooc moooc díky), obou kurzů. Navíc jsem se opět mohla vidět s bájo scrapženami, které jsem dlouho neviděla. Prostě to bylo parádní po všech stránkách.

A zde jsou mé výtvory....

S prvním jsem po kurzu nebyla úplně spokojená a tak jsem ho doma musela ještě doladit...Mrkající


jako fotku jsem si vybrala svou svatební, kde jsme po obřadu vyfasovali běžky a kecky a museli jsme sjet chodník u libeňského zámečku...Smějící se


A věřte nebo ne, tohle je moje váhově nejtěžší stránka, kterou jsem kdy vyrobila...Smějící se Fakt neuvěřitelně těžká...


vyzkoušela jsem si práci s jinými druhy barev...a myslím, že je musím mít...Smějící se


bylo to opravdu úžasné...


Můj druhý projekt byl kompozičně jiný...opět jsem použila svou fotku...


práci s barvami miluji, takže jsem byla opravdu ve svém živlu...


květiny, květiny, květiny....


texturovací pasta a šablonky...


a pár chipboardů...


Moc díky též organizátorkám - holkám z PA! Bylo to opravdu parádní!!!

Krásný den všem!

Pupi

My first year

17. října 2014 v 17:07 | Pupi
Staré fotky z dětství mají přece jen to pravé kouzlo...druhou část mého dětského alba stále odkládám a tak si alespoň vyrábím obrázky...

Vzhledem k tomu, že si Elli cucá palec ještě teď, tak tahle fotka je opravdu obrazem toho, jak jsou si děti a rodiče tuze podobní...Smějící se


obrázek vytvořený na kartonovou destičku


zase jsem si pohrála a vyrobila si ručně kytičky....doladěné pomocí Distress inkousty a Color wash barvami ve spreji


dekorační pasty a šablony jsou při tvorbě Mixed média nepostradatelné...


a lístečky též...růčo fůčo...Smějící se


krajky jsou taky velmi efektním prvkem...někdy stačí jen podlepit kolem fotky...


Jestli si chcete vyrobit také takový obrázek, přijďte na náš kurz 11.10. - více info zde.

Díky za návštěvu!

Pupi

Prvňáček 1984

7. října 2014 v 19:56 | Pupi
Kartonové destičky jsou skvělým základem pro tvorbu scrapbookových obrázků. Jako je třeba tento...


krásné detaily tvoří backgroundové chipboardy Wycinanka, které si můžete upravit dle potřebné velikosti


Originální vyřezávací šablonky a razítka Technique Tuesday jsou opravdu skvělé pro vytvoření dalších zajímavých detailů. Jak se s nimi pracuje najdete v novém článku na Nemravce zde.


a kytičky, kytičky, kytičky...tyto nejsou vyrobené ručně, jen doladěné pigmentovými pudry...


Dekorační plastová filmová stužka z dílny Tima Holze...


Prvňáček už opravdu nejsem...Smějící se, ale takhle si své dětsví můžu krásně připomenout...

Díky za návštěvu!

Pupi

Big Smile plátno...:-)

1. října 2014 v 17:50 | Pupi
Jedna z otázek v "Blog Hopu" byla - na čem zrovna pracuju...a jedna z mých odpovědí byla, že mi tu na stole leží už nějakou dobu rozdělané plátno. A čas uzrál...(nebo se spíše našel) a plátno jsem konečně dokončila...

Má fotka z mého prvního roku...výstižná, že? Smějící se


Plátno jsem pojala ve stylu Mixed Média. Základ tvoří navrstvené scrapbookové papíry a bílé Gesso. Jako dekorace jsem použila úžasné backgroundové chipboardy Wycinanka a výřez ze Silhouettky. Lístečky a ptáčka jsem si vyrobila pomocí odlehčené polymerové hmoty SOUFFLÉ. Jak na ně najdete v novém článku na Nemravce zde.Kytičky jsou též "hand made". Pomocí Big Shotu a barviček Color Wash...Mrkající
Myslím, že se obrázek bude parádně vyjímat na nové poličce...Smějící se

Díky za návštěvu!

Pupi

Zase v Říme...:-)

9. září 2014 v 19:39 | Pupi
Minulý týden jsem si parádně užila kurzík Mixed Média. Sešla se moc prima partička tuze šikovných žen a patlaly jsme jako o život. Jak jsme si to užily najdete v blogu zde. Z ukázek, které jsem během kurzu předváděla, vzešla tato scrapbooková stránka.pár detailů...


Kdo kurzík nestihl či se mu nehodil termín, tak další kurz s tímto tématem bude v říjnu (hlídejte sekci kurzíku na Nemravce).

Krásné babí léto!

Pupi

Gelli plate...má nová láska...:-)

11. srpna 2014 v 16:56 | Pupi
Bájo silikonová podložka Gelli Plate mě totálně učarovala...Mrkající Jdou s ní opravdové "patlací" kousky. A tak patlám a zkouším a tvořím...
Nový článek z našeho "Barevného léta" na Nemravce se týká právě této podložky. Nakoukněte do tohoto článku "Gelli Plate a akrylky Dabber".

Je úžasná pro vytváření backgroundů. Právě pracuji na své vlastním (pouze mém osobním) albíčku a tak se úplně tetelím, jak mi Gelli Plate pomůže vyfešákovat stránky...Smějící sePoužít se dá na jakýkoliv projekt...


Krásné léto!

Pupi

To Love, To Live

22. července 2014 v 19:28 | Pupi
Další z mých patlavých stránek do alba z Říma. Do teď si pamatuju, když nás "kolemjdoucí" vyfotili a jak se smáli, když jsme chtěli vyfotit při puse...Smějící se

Jako základ jsem použila krásný papír s motivem dřeva. A pak jsem už jen patlala...bílé gesso, inkoust Izink Topaz, inkoust Distress Vintage Photo, razítka, šablonky...


pár detailů...

Abych si trochu urychlila a usnadnila vrstvení a lepení papíru, tak si jednotlivé vrstvy k sobě sešiju sešívačkou. Pak už nemusím tolik lepit. Platí to u stránek, které dávám do alba. Ty, které věším na zeď, musím přilepit důkladněji.patlání začínám gessem a pak přidávám různé barvy, razítka, šablonky....


Už se těším až si z dovolené přivezu asi tak 1000 fotek a všechny budu chtít scrapnout...Smějící se Alespoň bude do důchodu, co dělat!

Krásné léto!

Pupi

Piazza Navona

2. července 2014 v 18:12 | Pupi
Já to gesso a ty barvičky prostě nemůžu dát z ruky...Smějící se A v kombinaci se šablonkama, je to fakt božííííí! Také jsem si tuze oblíbila Daubery od Hero Arts ( brzy také na Nemravce Mrkající).
Aneb opět jedna "patlací" do našeho alba z Říma...


pár detailů...

Krásné barevné léto!!!

Pupi

Pantheon

27. června 2014 v 19:36 | Pupi
Pokračuji ve svém patlání a vyrábění stránek z dávného výletu do Říma. Jedna ze staveb, která mě maximálně uhranula byl Pantheon. Něco tak obrovského na tak malém místě........opravdu bralo dech...

A protože nám začínají prázdniny, tak jsem to pojala hoooodně barevně a svěže...Smějící se

Krásný začátek prázdnin!!!

Pupi

Me and ROMA

31. května 2014 v 18:50 | Pupi
Tématem jedné z demo ukázek na výstavě KREATIVITA - HOBBY minulý víkend byla technika Mixed média. A já jsem si tam v "přímém přenosu" upatlala další stránku do našeho alba. Doma jsem to ještě trochu doladila a můžu jen zasunout do kapsy v našem albu....Mrkající


a pár detailů
gesso to je základ, pak si stačí hrát s barvami např. Distress Stain, Color Wash či Distress inkoustyna dřevěná písmenka jsem použila Distress krakelovací lak a zatřela je Distress inkoustem Vintage Photo


Wycinanka chipboardy se hodí téměř všude


dekorační šňůrky můžete použít na tisíc způsobů


Díky za návštěvu!!!

Pupi

Viva la Roma :-)

29. května 2014 v 18:48 | Pupi
Další stránka do našeho "římského" alba. Patří tak trochu do páru k mé fotce.I tady jsem patlala jako o život...Smějící se


a opět pár detailů...

moc pěkné detaily dělají akvarelové pastelky (rozmazané jen tak prstíkem Mrkající)


bájo samolepící mřížka, washi páska a TA razítka...:-)

Je to bájo relax a hranice téměř nekonečné....:-)

Díky za návtěvu!

Pupi

Dream BIG

16. května 2014 v 15:29 | Pupi
Vracím se ke svým začátkům...Mé tvořivé začátky začínaly právě tvorbou různých koláží na malá plátna. A technika "Mixed média" je k tomu jako stvořená. Ráda patlám a ráda míchám různé druhy materiálů. A to je přesně ONO Smějící se!!! Můj SCRAPBOOK nabral nový směr....Smějící se


pár detailů...


Jestli máte chuť, přijďte se na nás podívat na výstavu KREATIVITA - HOBBY JARO 2014 příští víkend. I Mixed média budou tématem jedné z demo ukázek. Do neděle také hrajeme sdílecí soutěže na FB, kde můžete vyhrát volné vstupneky. Mrkněte na profil FB Nemravka.

Díky za návštěvu!!!!

Pupi

Mixed media

12. května 2014 v 14:25 | Pupi
Mezi mé oblíbené techniky patří "Mixed media", kde se může téměř vše. Je to od začátku do konce jedno velké "patlání" různých médií, barev, inkoustů a jiných skvělých materiálů.
Mixed Média bude také tématem jednoho ze scrapbookových ukázek na výstavě Kreativita - Hobby 2014. Při této demo ukázce vám předvedu, jak vyrobit originální design.

Moje další stránka z návštěvy Říma. Opět v tomto stylu...Mrkající

při tvorbě této stránky jsem použila bílé krycí médium Gesso, Distress inkousty, inkoustové barvy Distress Stain a , akvarelové pastelky a samozřejmě razítka

Tak přijďte za námi! Těšíme se na vás!

Pupi

Miluju Řím

22. dubna 2014 v 14:26 | Pupi
Jedno pro mě z nějkrásnějších míst na světě je Řím. Už je to pár let, co jsme tam s Honzou strávili prodloužený víkend, ale je to také jedno z mála míst, kam bych se chtěla znovu podívat. Miluju jeho historii a vidět ty nádherné památky na vlastní oči, bylo nezapomenutelné.
Také proto se chci pustit do scrapového alba z fotek právě z návštěvy Říma. Na loňské srazu v Satalicích jsem si dvě stránky již scrapla. No a téměř po roce jsem se pustila do další Smějící se. Je to má fotka, kdy jsme navštívili neuvěřitelné Colosseum. Na stránce jsem se opravdu vyřádila. Patlala jsem a patlala a patlala........a tady je výsledek....Smějící se...


a pár detailů....

Díky za návštěvu!

Pupi

My scrap hands - European Scrap battle

29. srpna 2013 v 11:50 | Pupi
Přihlásila jsem se do mezinárodního scrap souboje aneb "European Scrap Battle". Předminulý týden v sobotu jsme dostali zadání pro naše projekty. Já jsem se přihlásila pouze do části se scrapbookovými layouty (LO) - časově bych ty další úrovně asi nedala Smějící se.

Podmínkou bylo, abychom použili barvy a styl z tohoto blogu: http://stockholmscrapandpearl.wordpress.com/
Ač to není úplně můj šálek kávy, tak jsem se s tím poprala a moc mě to bavilo. Patlám ráda, takže to nakonec dopadlo nad moje očekávání Smějící se.

Do včerejšího večera se mohlo hlasovat. Projektů se tam sešlo tůůůze moc a některé bylo opravdu vymazlené. Jen mě u některých zklamalo, že podle mého nesplňovali podmínky zadání (hlavně styl blogu). To je ale na organizátorech, jak si soutěž kočírují Mrkající. Všechny soutěžící projekty najdete tady. A tady je moje maličkost aneb My scrap hands...Jsem zvědavá, které vymazlené projekty postoupí do dalších kol. Díky za návštěvu!

Pupi

Stránka ve stylu Mixed Média

2. srpna 2013 v 14:22 | Pupi
Na Nemravce máme vypsané nové téma na měsíc srpen a tím jsou Mixed Média. Pro mě je to skvělá technika, která nemá hranice. Člověk si může "patlat" a tvořit, jak chce Smějící se. A to mě baví.

Vyrobila jsem stránku v tomto stylu, kde jsem se snažila použít různé materiály a pomůcky. Návod najdete tady.


pár detailů - patina dělá úplné divy


Skvělá technika jak využít embossovaných prvků, distress inkoustů a dabber barviček


mřížkovaná lepenka a vlnitá lepenka jsou moji favoriti Mrkající
Jak za starých časů


kombinace šablonky a kovových ručiček


Nezkusíte s námi tuto techniku? Krásné tvoření!

Pupi
 
 

Reklama