Kurzy SB / Workshops

Scrapbooking pro začátečníky

1. února 2018 v 16:03 | Pupi
Líbí se vám, co vídáte na mém blogu? Chtěli byste se také ponořit do papírového světa scrapbookingu? Přijďte na scrapbookový kurz pro začátečníky, kde se dozvíte vše od A po Z.

Naučím vás, jak se zamilovat do papíru...Smějící se...jak si vyrobit album, stránku či jiné scrapbookové projekty.

Na kurzu si vyrobíte základ alba, nazdobíte si ho a vyzkoušíte si úpravu pár vnitřních stránek. Více se dozvíte zde.


Mějte se krásně a alespoň trochu bez baciloušů!
Těším se na vás!

Kačka Pupi

Mini album v Simple Mixed Media stylu

13. dubna 2017 v 17:29 | Pupi
Mixed Media techniky skrývají mnoho technik a možností pro tvoření. A s jejich odlehčenou verzí dodáte svým projektům neobyčejnou lehkost a jedinečné detaily. Pojďte se se mnou ponořit do jejich tajů na scrapbookovém kurzu, který proběhne ve středu 19.4. od 17:30 v Ateliéru K1 v Praze na Vinohradech.Na tomto kurzu si společně vyrobíte minialbum. Poskládáte si ho celé ze scrapbookových papírů. Nazdobíte vrchní stránku a pomocí Simple Mixed Media stylu upravíte povrch všech stránek uvnitř alba. Na kurzu si vyzkoušíte práci s barvami, spreji, pastami, gessem, šablonkami a razítky. Na kurz si můžete přinést nějaké fotografie, které se dají umístit také na hlavní stránku (práce s fotografiemi uvnitř alba není součástí kurzu). Kurz je vhodný pouze pro dospělé osoby.


Registrovat se můžete zde.

Prima prodloužený víkend!

Kačka Pupi

Scrapbooking ze SRDCE - kurz

15. února 2017 v 17:23 | Pupi
Změna termínu scrapbookového kurzu Scrapbooking ze SRDCE!!! Nový termín je 22.2.2017 v Ateliéru K1 na Vinohradech.
Více se dozvíte zde.

Chcete se naučit vyrábět scrapbooková alba, stránky či deníky? Tak přijďte mezi nás! MrkajícíTěším se na společné tvoření!

Pupi

Scrapbookové album "Ze srdce"

7. února 2017 v 14:00 | Pupi
Scrapbooková alba mohou mít mnoho podob. Třeba i takové "srdíčkové". Letos jsem si vyrobila 2 kostry těchto mini alb. Jedno klučičí pro Matyho. Dělám hodně holčičích, tak aby měl taky jednou své. A každý měsíc udělám dvoustránku....první lednová už je hotová...
...a druhé album bych ráda zaplnila fotkami s mým drahým...:-)


Pojďte si se mnou takové mini album vyrobit 13.2.2017 do Ateliéru K1 na Vinohrady. Více info zde.

Prima den!

Pupi

KURZ - Tak trochu jiné album - Altered Book

31. srpna 2016 v 17:20 | Pupi
Poslední volná místa zbývají na našem zářijovém kurzu, který se uskuteční 15.9.2016 od 17:30 v Ateliéru K1 na Vinohradech.

Necháte se rádi unášet svou fantazií? Chtěli byste si vyrobit vlastní osobní album, kam si můžete bezmyšlenkovitě tvořit? Přidejte se k nám a pojďte si jedno takové osobní album vyrobit.


Na tomto kurzu si vyrobíme osobní album ze staré knihy. Nahlédneme pod pokličku Art Jounal deníků. Nazdobíme si společně celý obal alba a vytvoříme background na několika vnitřních stránkách pro vaše další tvoření. Na kurzu si vyzkoušíte práci s různými barvami, spreji, inkousty, razítky, šablonkami a jinými médii. Dozvíte se též spoustu tipů a triků pro své tvoření. Přineste si sebou nějaké menší fotky (černobílé se též hodí) popř. se z větších dají udělat výřezy na místě. Můžete si donést též cokoliv, co si do alba chcete zakomponovat. Registrovat se na kurz můžete zde.


Těším se!

Kačka Pupi

KURZ - Cestovní letní deník 2016

23. května 2016 v 8:34 | Pupi
Kvůli nemoci jsme bohužel museli zrušit kurz "Cestovní letní deník 2016 - 19.5.".

Nyní máme již nový termín a to 31.5.2016. Máme poslední volná místa. Jestli máte chuť a čas, přijďte si s námi vyrobit vlastní deník / album pro vaše letní zážitky. Na kurzu si poskládáte vše dle vlastní fantazie a vkusu. Deník nazdobíme a vyrobíme si dovnitř nějaké kapsičky, visačky, kartičky. A vše svážeme.

Více se dozvíte zde.


Krásné slunečné pondělí všem!

Pupi

Scrapbookové lepené minialbum 2016

18. března 2016 v 19:48 | Pupi
V pondělí 21.3.2016 se rozloučíme s kurzovnou na Blanické. Poslední scrapbookový kurzík v této kurzovně. Ještě máme poslední volné židličky, tak jestli máte čas a chuť, přijďte si se mnou vyrobit "Scrapbookové lepené minialbum 2016".


Výběr papírů a celá kompozice alba bude čistě jen na vás. Naučím vás, jak si vyrobit tento druh minialba a dám mnoho dalších rad a tipů na výrobu jiných alb.


Určitě budete moci načerpat mnoho inspirace pro tvorbu vnitřních stránek či velkých scrapbookových.

Přijďte za námi! Těším se!

Prima víkend!

Pupi

Lepené album 2016

19. února 2016 v 11:56 | Pupi
Novým tématem scrapbookového kurzu bude lepené scrapbookové album pro rok 2016. Jestli si chcete se mnou takové jedno vyrobit, přijďte v březnu za námi. Více info zde.
Prima víkend!

Pupi

Scrapbookové dárkové taštičky a krabičky

24. ledna 2016 v 20:05 | Pupi
Nově vypsaný scrapbookový kurzík se ponese v duchu dárkových krabiček a taštiček. Ponoříme se výroby různých druhů těchto originálních balení, které využijete pro jakoukoliv slavnostní či každodenní příležitost.


Na kurzu si vyrobíme 5 druhů krabiček či taštiček. Ale můžete se těšit na mnoho dalších tipů...Mrkající


Každý dárek, i ten sebemenší, si přeci zaslouží originální balení!


Více se o kurzu dozvíte zde.

Prima večer!

Pupi

Kapesní minialbum

20. října 2015 v 19:57 | Pupi
Vánoce se blíží a tak je nejvyšší čas přemýšlet o dárcích pro ty nejbližší. A ručně vyrobený dárek je podle mě ten NEJ.

Pojďte si se mnou vyrobit originální kapesní minialbum, které můžete věnovat právě jako dárek pod stromeček.


Kurz se konná 3.11.2015 v kurzovně Nemravka na Vinohradech. Více o kurzu a registraci najdete zde.


Těším se na společné tvoření!

Pupi

Scrapsession 2015

17. dubna 2015 v 17:15 | Pupi
Jsem opravdu tuze nadšená, že jsme konečně na Nemravce mohli spustit registrace na dlouhoooo plánovanou scrapbookovou mezinárodní akci nazvanou Scrapsession 2015.

A je nám ctí, že v září, přesněji v termínech 19.-20.9.2015 přivítáme dvě úžasné zahraniční lektorky a to Riikku Kovasin z Finska a Elenu Olinevich z Běloruska.


Mě to těší o to více, protože Riikka je mým dlouholetým vzorem a její blog sleduji téměř denně. Hrozně mě baví s jakou ležérností vytváří své projekty. Její kombinace barev a jiných médií je pro mě prostě balzám pro mou scrapbookovou duši.

Elena je též báječnou scrapbookovou umělkyní. Do svých projektů vkládá mnoho jemnosti a ženskosti. A její projekty doslova rozkvétají pod jejími rukami.

Opravdu se již nemohu dočkat až v září spustíme první workshop! A jestli vás zajímá, jaká témata si dámy připravily, nakoukněte zde.

Když jsme zhruba před rokem začali akci plánovat, jedním z organizačních bodů byla též výroba loga. Mixed Média si doslova říkala o vyrobení loga hand made nebo-li vlastními ručičkami...Smějící sePředstava loga byla celkem jasná. Ale už jsem se tolikrát poučila, že cesta od nápadu k finálnímu projektu je trnitá. Nevěděla jsem nejprve, jak to pojmout. Ale s finální verzí jsem více než spokojená (a ne jen já...Mrkající)...S detaily jsem si opravdu hodně vyhrála. Kytičky, perličky, pudry a mnoho dalších materiálů. I na šicí stroj došlo.
Když bylo logo hotové, pak už jen zbývala práce šikovné grafičky, aby logo dostalo svou finální podobu. Nicméně originál můžete vidět na našem krámku, kde se celá akce bude konat.

Myslím, že plánovaná Scrapsession 2015 bude stát určitě za to a moc ráda se tam s vámi potkám!

Krásný den!

Pupi

Album ve stylu Mixed Média

14. září 2014 v 19:16 | Pupi
Patlání to je moje...Mrkající A vy si to můžete vyzkoušet se mnou! Pojďte si vyrobit originální scrapbookové mini album ve stylu Mixed Média. Naučíte se pracovat s různými médii a barvami a vyrobíte si kostru svého vlastního "patlacího" alba.

Nazdobíte si vrchní stránku alba....


Vytvoříte si background všech vnitřních stránek...


Když bude čas, vytvoříte si některé vnitřní stránky pomocí fotek, dekorací, scrapbookových papírů, razítek apod...


Kurzík se uskuteční 9.10.2014 v Ateliéru K1 na Vinohradech, Praha 2. Více info najdete zde.


Těším se na společné "patlání"

Kačka Pupi


Inkousty a razítka....moje láska

27. února 2014 v 21:44 | Pupi
Mou velkou láskou (kromě mé rodiny) jsou razítka a inkousty. No, zkušené scrapbookařky se asi teď uculují, protože ví, že kdo k nim jednou přičichne, tak se zamiluje až po uši Smějící se. Navíc se dají využít při různých kreativních činnostech a technikách. Vlastně já je používám jak při scrapbookaření, tak při práci s polymerovými hmotami, kde se razítka dají použít pro tvorbu originálních struktur a motivů.

Při scrapbooku se vám s jejich pomocí otevře nekonečný oceán možností a technik. Vždycky když si říkám, že už mě nic nepřekvapí, tak pokaždé objevím novou techniku, nad kterou mi srdce plesá Smějící se.
A jestli je ještě neznáte, tak si přijďte se mnou společně zatvořit na kurzík, který se konná v Ateliéru K1 ve středu 5.3.2014 od 17:30. Více info najdete zde.

A tady malá ukázka, jak s nimi ulítávám já....vlastně asi nenajdete ani jeden můj projekt, kde jsem nepoužila nějaké razítko či inkoust...Smějící se

na přáníčka se razítka a inkousty hodí vždycky...visačka zdobená inkousty a motivem embossovací kapsy


můžete si vyrobit vlastní šablony, se kterými jdou téměř kouzla :-)tohle přáníčko je také dělané pomocí inkoustů a embossovací kapsy


motivy razítek se dají velmi pěkně vybarvovat pomocí inkoustůráda si hraju s detaily na scrapbookových stránkách či stránkách v našich albech
(návod na tuto stránku najdete zde)


pomocí úžasných razítek Aladine se dělají detaily snadno :-)podklad bílé stránky byl potištěn barevnými inkousty s razítkem kytičekpomocí inkoustů můžete vytvořit velmi efektní patinu či je nanášet přes různé šablony


dvoustránka v našem minialbu - celý podklad byl vytvořen pomocí inkoustů, razítek a šablon


detaily a výseky z BS můžete také doladit inkousty


razítka abecedy udělají také tuze moc parády...:-)


můžete je kombinovat s jinými médii a barvami...jsou prostě božííííííí


Mohla bych tu sedět dva dny a stejně bych nebyla u konce...:-). Nějaké návody na práci s inkousty najdete zde.

Jen jedna rada...POZOR je to vysoce návykové....Smějící se...

Díky za návštěvu!!

Pupi

Scrapbooková kurzovna

26. června 2013 v 22:30 | Pupi
Jestli jste propadli kouzlu Scrapbookingu jako spousta tvořilek a chcete si v kolektivu stejně "postižených" lidí zatvořit, tak si přijďte společně zarelaxovat nad tím naším "papírem" Mrkající.

9.července bude v prostorách kurzovny Nemravky (Vojkov u Říčan u Prahy) otevřená Scrapbooková kurzovna. V době od 15 do 21 hodin můžete dorazit a vyrobit si spoustu scprabookových projektů jako např. Scrapbookové stránky, originální přáníčka, zajímavé visačky či stránky do svého minialba (třebas vyrobeného na nějakém našem kurzíku Smějící se).
Seznámíte se s různými pomůckami a materiály, které jsou pro to naše scrapbookové tvoření vhodné.

K dispozici bude také celý sortiment Nemravky e-shopu, který vás bude lákat k nákupu Mrkající. Pro více info klikněte zde.


Tak jestli máte čas a chuť, ráda se tam s vámi potkám!

Pupi

Kurz Hrátky s inkousty 2 aneb pokračování :-)

9. června 2013 v 15:56 | Pupi
Inkousty jsou téma na tisíc pokračování Mrkající. A proto ještě před prázdninami máte možnost vyzkoušet si další techniky s mými oblíbenými pomocníky inkoustíky Smějící se. Tentokráte se naučíte další techniky, které jsou s Distress inkousty možné. Ukážu vám, jak si vyrobit vlastní "příběh stmívání či svítání". Vyzkoušíte si také různé techniky práce s inkousty v kombinaci s embossovacími kapsami a mazlikem Big shotem Mrkající. A nebude chybět ani výroba vlastních dekorací opět pomocí inkoustů.

Téma je to prostě nekonečné a tak jestli se máte chuť se na pár hodin ponořit do světa vlastních backgroundů a designů, přijďte za námi 19.6. do Ateliéru K1 na Vinohrady. Více informací o kurzíku najdete tady.

V podzámčí visačka


Za růžovým keřem visačka


Sunshine butterflies

Malá luční víla

Ptáček na okně

HB přání visačka

Forever Friends přání

Jestli máte čas a chuť, ráda se tam s vámi potkám Mrkající....

Pupi

Scrapbookový kurzík - výroba minialbíčka

28. května 2013 v 11:13 | Pupi
Začínáte se scrapbookem? Nebo zatím jen sbíráte a nasáváte informace a materiály? Nebo jste už pokročilá scrapbookařka? Tak si se mnou pojďte vyrobit originální minialbíčko. Kurz se konná 6.6.2013 od 17:30 v Praze v Modřaněch v centru KC12. Naučím Vás, jak si vyrobit a poskládat celé minialbum i s jeho ozdobnými kapsičkami. Naučíte se pracovat s různými scrapbookovými materiály a k dispozici bude také mašinka Big Shot, se kterou si můžete své minialbíčko dozdobit. Pomocí nýtovacích kleští Crop-A-Dile si albíčko onýtkujete a svážete knihařskými kroužky.

Snadno se naučíte, jak si vyrobit originální dárek pro sebe či své blízké Mrkající.

Malá ukázka........Nahlédnutí do vnitřku albíčka můžete tady.Těším se na společné tvoření!
Pupi

Razítka, razítka a zase razítka

2. května 2013 v 14:13 | Pupi
Taky jste propadli kouzlu razítek? Máte jich doma tři krabice a pořád je to málo? Každou chvíli Vás zaujme nějaký motiv, který prostě musíte mít Smějící se? Tak přesně tak jsem na tom já S vyplazeným jazykem. A proto bych Vám ráda ukázala, co ta "razítka" vlastně umí. Ono není razítko jako razítko. Krom toho, že jich je miliony motivů, tak i různých druhů a typů a dají se s nimi dělat různé úžasné designy. Prostě jakmile je vyzkoušíte, tak už nepřestanete Smějící se.
Jestli Vás to chytlo nebo zatím vůbec netušíte co s nimi, přijďte si se mnou zatvořit na kurzík zvaný "Scrapbooking aneb hrátky s razítky". Kurzík se konná 9.5. na Vinohradech na Praze 2, v příjemném prostředí ateliéru K1. Uvidíte, že budete nadšení Mrkající.Těším se na vás.........
Pupi

Krabičkové taštičky

24. dubna 2013 v 20:34 | Pupi
Koupili jste nebo vyrobili originální dárek pro své blízké? Chtělo by to nějaké pěkné balení? Nejlépe zase ručně vyrobené? Přijďte na tvořivý kurzík Scrapbooking aneb výroba krabičkových taštiček. Naučíte se ručně vyrábět krásné a originální krabičkové taštičky, které se hodí pro každou příležitost.

Kurzík se konná v pondělí 29.4. na Vinohradech na Praze 2 v moc příjemném prostředí Atelieru K1. Vždycky se sejde moc prima parta, která si z kurzíku vždy odnáší vlastní krabičky a hlavně načerpá spoustu energie a nápadů Smějící se. Můžete nakouknout do tohoto blogu z jednoho z těchto kurzů.


Těším se na setkání!
Pupi

Fenomén "Scrapbooking"

11. dubna 2013 v 20:16 | Pupi
Scrapbook nebo Scrapbooking aneb papírové tvoření nemající pražádné hranice Smějící se. Pro mě je to prostě "Fenomén Scrapbookig". Jestli jste si ještě ke Scrapbooku "nepřičichli", nevadí, naopak přijďte si zatvořit na kurzík určený pro začátečníky. Zabřednete s námi do jeho tajů a vyzkoušíte si vyrobit scrapbookovou stránku, přáníčko, záložku, visačku či jiné dekorace. Více informací najdete na Nemravce.

Tady je pár ukázek z mého scrapbookového šílenství Mrkající........

Scrapbooková stránka pro mé ratolesti aneb Naše srdčíka


Angel layout


Přáníčko vyrobené podle sketche


Svatební přání


Přáníčko Napsáno Pro Tebe


Srdíčkové přáníčko Z lásky


Skoro anglické přání


Dřevěná krabička ala Scrapbook


Opravdu to nemá žádné hranice! Přijďte mezi nás, moc ráda se tam s Vámi potkám!

Pupi

Kurzík Art Journal

3. dubna 2013 v 14:47 | Pupi
Již za týden se se mnou můžete potkat v Praze na Vinohradech na kurzíku Scrapbookingu - Art Journal aneb Hrátky s Color Washem. Je to skvělá hodně kreativní technika, která nemá hranic........Hrozně mě baví, protože můžu kombinovat různé materiály, styly a tak vůbec.......Určo Vás to chytne :-D. Na Fleru jsem vyplodila taky malý článek o Art Journalovém tvoření. Více info o kurzíku najdete na Nemravce. Tady moje malá ukázka....

Art Journálová stránka do deníku - Art Journal LOVE


Další stránka - Art Journal city


Přání - Zátiší


Art Journal - mé oblíbené lístečky


A tady najdete blog z jednoho z Art Journalových kurzíků. Holky byly moc šikovný.
 
 

Reklama