Únor 2016

Happy Maty

28. února 2016 v 12:44 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Každý větší (i menší) okamžik v našem životě stojí za vzpomínku. Já si tyto vzpomínky (kromě PL deníku) vždy snažím scrapnout. Vyrobit nám scrapbookovou stránku na památku, kterou založím do velkého alba (několikátého v pořadí).

Takovou jednou vzpomínkou, která se musí uchovat je, že Matyášek dostal brejličky. Ani jsme netušili, že špatně vidí. Nejprve z toho byl špatný. Vlastně moc nevěděl, co to znamená. Ale jakmile jsme je byli vybrat, hned se mu zalíbili a když jsem si ho vyfotila do mobilu a fotku mu ukázala, zkonstatoval: "Teda mamko, ty mi ale sluší"...Smějící se Všude pak vyprávěl, jak jsem ho já přesvědčila fotkou, že z něj bude frajer...Smějící se

Ze začátku, když je začal nosit, jsem znepustila foťák z ruky a fotila ho o sto šest. A z některých fotek vznikla i tato stránka...


úžasný SB papír od KaiserCraft mě inspiroval pro detaily trojúhelníků po stranách
Díky za návštěvu a prima den!

Pupi


Přání pro Nemravky

27. února 2016 v 8:14 | Pupi |  Přáníčka / Cards
První měsíce roku jsou na Nemravce vždy hojné na svátky či narozeniny našeho teamu. A to by asi nešlo, abych holkám nevyrobila přání (i když se to už párkrát též stalo). Mrkající

Tož jedna lady pro Ivču...

cling razítko Doll od Prima Marketing je tuze krásné a vybarvovat pomocí Distress inkoustů jde téměř samo...


A jedno houbičkové pro Jiřinku...

kdo by nemiloval razítka od Lavinie aneb Spotty Toadtools a mini houbičky


Přeji prima den!

Pupi

Wanderlust 2016 - What I really want is...

24. února 2016 v 17:03 | Pupi |  Wanderlust 2016
Konečně jsem se pustila do výzvy, kterou v rámci projektu Wanderlust vyhlašuje Kasia. Sice jsem trochu pozadu a zatím se prokousávám lednovými výzvami, ale při tomhle druhu tvoření si můžu vyčistit hlavu a prostě si "patlat" tak, jak to zrovna cítím.

Výzvou číslo 2. je "What I really want is..."

A zde je moje dvoustránka do Wanderlust Booku...


při tvorbě stránek jsem využila různé druhy akrylových barev, bílé gesso, Color wash spreje a Gelatos.


šablonkami dotvoříte efektní prvky...


ráda používám také chipboady od Wycinanky...


Tak jdu na výzvu č.3...:-)

Prima den!

Pupi


Dreams...

22. února 2016 v 20:38 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Jedna z mých dalších barevných stránek pro Elluš. K ruce jsem si vzala prima razítko od Hero Arts, které se dá parádně vybarvovat a vytvořila jsem s ním základní background. Barevné kuličky vypadají úžasně a navíc se to dá využít na tisíc způsobů.

K černobílým filmovým pásům vytvořeným jako koláž v Picasa se hodí jakékoliv barvy a dekorace.


kromě barevných kuliček, také barevná peříčka natisknutá křídovými inkousty Color Box...


detaily vyřezané na Big Shotu z moosgummi, mé oblíbené...:-)papírové hotové dekorace udělají tuze moc parády


Prima večír!

Pupi

Wanderlust 2016 - Week 3.

21. února 2016 v 12:13 | Pupi |  Wanderlust 2016
Dalším projektem z Wanderlust celoročního projektu byla lekce s Kasiou. Její styl mám moc ráda, takže bylo jasné, že i toto její video bude plné inspirace, rad a tipů.

Tématem byl cestovatelský deník. Takže jsem si do svého Wanderlust Book vytvořila dvoustránku v tomto duchu. Ale myslím si, že určitě nějaký můj letní deník bude mít také tento look. Smějící se


stránky jsou nejprve natřené bílým gessem (můj základ Wanderlust Book je totiž kartonový)


aplikované barvy na stránkách jsou Color Wash


mé oblíbené chipbordové hvězdičky...


journaling a "čmárání" nesmí chybět...


Už teď mi na stole leží další z Wanderlust projektů...

Prima neděli!

Pupi

Little STAR

20. února 2016 v 12:49 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Neštovice nejsou nic moc nemoc. Já bych řekla, že je dost příšerná. A aby se ta moje princezna lépe zotavovala z téhle "pupínkové" nemoci, vyrobila jsem jí (nejen) jednu scrapbookovou stránku.

Záměrně jsem udělala filmový pás černobílých fotek, aby ty pupence nebyly tolik vidět. I když nám holkám to sluší i tak...Smějící se


detaily jsou vždy důležité, hotové papírové dekorace udělají opravdu hodně parády


bez písmenek abecedy bych si své projekty asi nedokázala představit a tato transparentní abeceda z kolekce Plus One mé oblíbené Amy Tangerine nemá chybu...krásné jemné razítko panenky Doll od Prima Marketing jsem vybarvila pomocí distress inkoustů, distress markerů a neonových Dauberů


Doma jsem pak musela panenku vybarvit ještě několikrát, protože Elluš jí prostě musela mít vystřiženou a mnou vybarvenou...Smějící se

Nahlédnout můžete také do návodu na Nemravce - Scrapbooking aneb barevné tipy.

Mějte prima sobotu!

Pupi

Lepené album 2016

19. února 2016 v 11:56 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Novým tématem scrapbookového kurzu bude lepené scrapbookové album pro rok 2016. Jestli si chcete se mnou takové jedno vyrobit, přijďte v březnu za námi. Více info zde.
Prima víkend!

Pupi

Zimní do PL

17. února 2016 v 17:22 | Pupi |  SB stránky / Layouts
V sobotu jsem při dýchánku ještě stihla spáchat jednu scrapbookovou stránku do našeho Project Life deníku. Tu pravou zimu letos, aby člověk pohledal. Ale když už pár dní mrzlo a sněžilo, děti si "urvali" pár rampouchů a nejraději by je měli místo lízátka. Jak jsme všichni stejní...Smějící se I když za mého dětství to nebyl žádný problém. Doba je jiná a olizovat rampouchy je halt nenechám...Mrkající
I když k nám dneska zima zase nakoukla...Smějící se

Prima den!

Pupi

Podzimní...

14. února 2016 v 13:34 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Včerejší scrapový dýchánek, který pravidelně u Nemravky pořádáme, byl zase famózní. Celý den scrapovat v prima společnosti, jak jinak lépe strávit sobotu. Smějící se

Měla jsem tedy konečně čas dodělat podzimní stránky do dětských alb. Abych si trochu ušetřila práci, tak jsem je udělala ve stejném duchu. Obvykle mají každý stránku jinou. Hodně mi při tom pomohla má silhouetka. Podkládaný motiv listí se mi už dlouho líbil a tak jsem ho mohla konečně použít na stránkách.

pro Matyhopro Elluš

Prima nedělu!

Pupi

January and me

8. února 2016 v 16:22 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Můj celoroční projekt na velké scrapbookové stránky. Každý měsíc si čistě pro sebe a o sobě udělám velkou scrapbookovou stránku, kterou si dám do mého velkého třicítkového alba (moje tolik oblíbené je tohle).

První lednová...


Úžasný scrapbookový papír KaiserCraft


ráda nakupuju v GATE a navíc mají krásný visačky z tvrdého černého kartonu...schovaných jich mám požehnaně...Smějící se


vrstvy z transparentního papíru a Hello z kolekce Carpe Diem


ozdobné nýtování s oblíbenými Crop-a-Dile kleštěmi


Někdy je čas myslet jen sama na sebe...Smějící se

Prima den!

Pupi

Album...JEN MY

5. února 2016 v 18:10 | Pupi |  Albíčka / Albums
Už na podzim jsem si řekla, že udělám pro mou drahou polovičku album k Ježíšku. Noooo.... to úplně neklaplo, což jsem věděla už v prosinci, kdy jsem album ještě ani nevybalila z obalu. Mrkající Ale protože má můj drahý narozeniny na začátku února, tak jsem si řekla..."nu což, bude narozeninové". Opět jsem nezačala úplně včas a tak jsem poslední dny lehce sprintovala, abych ho opravdu stihla a mohla narozeninově zabalit.

A povedlo se...stihla jsem to. Scrapbookových alb máme celkem hodně. Ovšem album z našich první dnů, z našeho prvního rande, z našich první výletů, z našich prvních společných chvil nemáme žádné. A tak jsem album vyrobila jako takovou připomínky, že i když jsme rodina a honíme se od rána do večera kolem dětí, domácnosti a práce, tak jsme to stály MY DVA.


Myslím, že se mi celkem povedlo...(není přece nad to se umět pochválit)...Smějící se Pro základ alba jsem použila album Simple Stories 20 x 15 cm. Album má v sobě již nějaké rozdělovníky, papíry a kapsy. Vše jsem se snažila využít (i když některé kapsy mi zbyly).


V albu jsou tři rozdělovníky, které se mi přesně hodily na roky, které jsem měla v plánu udělat. Album je výcuc fotek z let 2004, 2005 a 2006 (prostě před dětmi).


Album je celé kombinované z papírů, které v albu byly, z kapes a papírů, které jsem si tam přidala. Použila jsem také PL kartičky, které jsem si proděravěla, jak bylo potřeba.Nejtěžší byl výběr fotek. Jelikož jsem se s foťákem v ruce narodila, tak o fotky z jakékoliv doby (kromě svého dětství) nemám opravdu nouze. Dříve jsem si je ukládala na cédéčka. A tak jsem tajně po večerech nebo když nebyl Honza doma, probírala všechny naše společné fotky. A že jich opravdu máme.


Náš společný začátek byl celkem rychlý. Na začátku roku 2004 jsme se potkali, půl roku na to jsem dostala zásnubní prstýnek, v dalším roce jsme se brali a rok na to se nám narodil náš syn. Ale i tak jsme měli spoustu času na mnoho výletů a společných zážitků.

Některé fotky jsem měla pouze na kinofilmu, takže jsem je musela skenovat a pak vyvolat. Kvalita nic moc, ale i v tom je to kouzlo.


Když dělám album pro někoho, vždycky se musím krotit, aby se to obdarovanému líbilo. U tohoto alba jsem se snažila, aby to bylo trochu pro chlapa. I když co si budeme povídat, ve finále to člověk dělá pro sebe...jako památku...Smějící se Takže můj rukopis je celkem jasný.


Velkou díru mezi alby mám. Naše svatební album jsem si ještě neskrepla. Tak jsem si alespoň vyrobila pár svatebních stránek sem.


I na šití došlo. Ovšem jen na stroji (vyšívačka papíru ze mě bohužel nebude)...Smějící se
Ani fotky z dovolených a svatební cesty nemohly chybět. Když jsem si prohlížela všechny ty 12 let staré fotky, přišlo mi to tak strašně dávno. Skoro se mi tomu ani něchtělo věřit. Na spoustu těch věcí jsem už skoro zapomněla. Je prima si mít čím zalistovat a ty okamžiky si připomenout.
Naše tehdejší SELFIE z lanovky. A můj pološílený sjezd na lyžích.
Výlet do Budapešti již s těhu bříškem. Vyrytá naše značka. Asi tam ještě bude... jako tisíce dalších. Smějící seVzpomínky jsou halt něco, co nám nikdo nevezme...


Ještě bych pár detailů doladila, ale to bych asi nebyla já, kdyby se mi něco nezdálo...Smějící se

Prima víkend!

Pupi


Krabička jako přání

4. února 2016 v 18:08 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Když se narodí nový človíček, většinou se daruje (kromě dárečků) také přáníčko. Já jsem tentokráte pro druhou dcerku své nejlepší kamarádky vyrobila krabičku jako přáníčko. Krabička vypadá navíc moc pěkně a pyšní rodičové mají prima dekoraci do dětského pokojíčku.


Když se malá princezna narodila, byla jsem zásobena fotkami na mobil a tak jsem si některé stáhla, vyvolala a použila jako efektní dekoraci na krabičku.


Uvnitř krabičky se schovává ještě malá kartička se vzkazem pro malou princeznu. Jak si vyrobit tento druh krabičky a další se můžete naučit na našem scrapbookovém kurzu.

Prima den všem! A ty Viktorko vítej na tom našem světě!!!

Pupi