Duben 2015

Jak jsem natáčela reportáž pro magazín Víkend

29. dubna 2015 v 18:27 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Na konci března si sedím u počítače v kamenném obchůdku Nemravky a mé myšlenky jsou ponořené do práce. Najednou zazvoní mobil. Tak ho automaticky zvednu. A na druhém konci na mě mluví Adéla Klingohrová z magazínu Víkend z TV Nova a ptá se, že chce natočit reportáž o scrapbookingu. Ze začátku jen nevěřícně "čučím" na telefon. Ale poté samozřejmě souhlasím a kolotoč letmých příprav začíná.

V úterý 31.3.2015, v den narozenin mé dcerky Elli, se scházíme s Adélou, kameramanem a zvukařem v naší kurzovně Nemravky. Bez velkých příprav jdeme na to. Nic není plánované. Radíme se přímo při natáčení. Všechno prostě jen tak plyne. O mých nervících se tedy nedá mluvit. Napnutá jsem jako kšandy, nervózní "jakbysmet".

Adéla je ale skvělý člověk. Pánové též. Takže se vlastně při celém natáčení smějeme a vtipkujeme. Atmosféra (i přes mou nervozitu) je báječná a uvolněná.

Několik dní před natáčením jsme se domluvily, že jelikož magazín Víkend slaví letos 10 let, tak bychom vyrobily nějaké tablo či velkou (opravdu velkou) scrapbookovou stránku. Jsem lehce nervózní a nevím, jak to pojmout. Ale ono to prostě nějak vyplývá samo přímo při natáčení.

Hlavním logem Víkendu je balón a tak jsem doma ještě na rychlo vyrobila přání k 10 letému výročí za nás, za Nemravky. Přání jsem předala přímo při natáčení.Natáčení probíhalo téměř celý den. Součástí bylo i vytvoření onoho "tabla". Adéla nechtěla nic moc přeplácaného, spíše něco vzdušného a volného. S výsledkem jsme byly obě maximálně spokojené. Velkou část tvoření zastala Adéla sama (já jsem jen přicmrndávala...Smějící se). Opravdu to byla moje největší SB stránka v životě. A myslím, že i poslední...Mrkající


Nakonec jsme si udělaly ještě rychlé foto. Bohužel jsem se snažila obrázek důkladně zabalit a až pak mě trklo, že jsme se nevyfotily. Tak alespoň se zabaleným...Smějící sePo našem natáčení, kdy moje část "práce" skončila, začala další. Adéla musela z natočeného materiálu vyrobit reportáž. Předem jsem vůbec nevěděla, jak bude vypadat. Co tam zůstane, co ne.

Navíc jsem zjistila, že vlastně v úterý, den premiéry reportáže v televizi, mám kurz. Takže nechci ani popisovat, jakou nadzvukovou rychlost jsem vyvinula při jízdě domů. Ale stihla jsem to. Těsně před samotnou reportáží by se ve mě krve nedořezal. Nervozita, zvědavost, těšení se.......no prostě shluk pocitů uvnitř mě samotné.

Reportáž byla ale báječná. Měla jsem hroznou radost. Opravdu se povedla. A ani moje nervozita při samotném natáčení vidět nebyla (nechápu jako to udělali)...Smějící se Velké díky směrem k natáčecímu teamu!!!

Jestli jste včera reportáž neviděli, můžete se na ni podívat v repríze v sobotu dopoledne a nebo na webu TV Nova (http://novaplus.nova.cz/porad/vikend/video/5170-vikend-28-4-2015/)

Též moc děkuji přítomným dámám, které se nechaly přemluvit a přišly na natáčecí kurz! A své role se zhostily primózně...Smějící se

Znovu všem velké díky za podporu a milé komentáře! Chtěli jsme ukázat, co to je ten papírový svět scrapbookingu a proč ho tak milujeme. A myslím, že hlavní poselství bylo řečeno a ukázáno. Takže kdo ještě váháte, jestli se do scrapbooku dát či nedát. Tak já rozhodně říkám.......dááááát....Smějící se

Díky díky díky!!

Pupi


Dva roky...

27. dubna 2015 v 20:31 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Když se mé nejlepší kamarádce narodila před dvěma lety holčička, jásaly jsme. Ovšem jásaly jsme a nevěřily, když se Justýnka narodila v ten samý den jako má Elli. A jásaly jsme a nechápaly jsme, když se narodila jen o pár minut jinak než Elli. Někdy ten život opravdu píše....:-)

Elli oslavila čtvrté a Justýnka druhé narozeniny! Bohužel bacily na obou stranách nám nedovolily oslavovat společně. Až teď se nám zadařilo.

A tak jsem konečně mohla předat Justýnce její přáníčko. Jednoduché, srdíčkové, prostě z lásky....:-)


na text jsem použila Nemravka silikonové razítko Vše nej...


Ať vás vítr a dnešní bouřka neodnese...

Pupi

Přáníčka, přáníčka, přáníčka...

26. dubna 2015 v 19:12 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Duben je na Nemravce více narozeninový než jiný měsíc...:-) Pro mou kolegyni Míšu jsem též spáchala jedno přáníčko...

Jedno růžičkové...Krásný slunečný podvečer!

Pupi

Polymerový...

23. dubna 2015 v 17:18 | Pupi |  Tvoření z polymerové hmoty / Polymer Clay
Po strašně dlouhé době jsem se nachala nakopnout a zasedla jsem k mým milovaným polymerům. Opravdu jsem u toho "neseděla" od podzimu. Nějak nebyla chuť, ani asi inspirace. Je pravda, že papír mě vytěžuje na 200 %, takže pak už není síla a čas na mé oblíbené Pupi bižu.
Ale jelikož je to moje první / druhá závislost, tak jsem se přihlásila na kurzík k Peťe Nemravce a minulou neděli jsem si nechala vlévat polymerovou krev do žil...Mrkající

A světe div se. Nakoplo mě to! Zatím jsem si tedy jen dodělala rozdělané úžasné šnečky z kurzíku, ale i to je úspěch. Už mi to v hlavě šrotuje, co vyrobím.

Tady je malá ukázka šnečková....

Šnečko brožka...Šnečkové náušky...V duhové ulitě (ty jsem si moooc zamilovala...:-)


a pár dalších náušniček...Tyto náušničky byly vyrovené pomocí černého inkoustu Surfacez a alkoholových inkoustů...jak pracovat s tímto inkoustem najdete též v novém článku.


Pěkný duhový den!

Pupi

Papír s příběhem

20. dubna 2015 v 15:23 | Pupi |  Co se jinak nevešlo / Others
Tak je konečně tu! Tento týden vyjíždí z tiskárny nakladatelství Zoner Press nová bájo scrapbooková knížka.

Ano ano, je to ta, na kterou jsem vás lákala již od prosince. Tak jsme se konečně dočkali. A její název vypovídá za vše... "Papír s příběhem". Takže nebude o ničem jiném než o scrapbookingu!


Když mě v srpnu loňského roku Iriska oslovila s nabídkou, jestli bych se nechtěla podílet na nové scrapbookové knížce, tak jsem samozřejmě hned řekla ANO. Termín byl sice šibeniční, ale i tak jsem si přeci nemohla takovou nabídku nechat ujít...Mrkající

Na knížku už se moc těším, protože ostatní projekty od ostatních autorek budou i pro mě překvapením a určitě velkou inspirací.

Brzy ji najdete i u nás na Nemravce!

Krásný den!

Pupi


Scrapsession 2015

17. dubna 2015 v 17:15 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Jsem opravdu tuze nadšená, že jsme konečně na Nemravce mohli spustit registrace na dlouhoooo plánovanou scrapbookovou mezinárodní akci nazvanou Scrapsession 2015.

A je nám ctí, že v září, přesněji v termínech 19.-20.9.2015 přivítáme dvě úžasné zahraniční lektorky a to Riikku Kovasin z Finska a Elenu Olinevich z Běloruska.


Mě to těší o to více, protože Riikka je mým dlouholetým vzorem a její blog sleduji téměř denně. Hrozně mě baví s jakou ležérností vytváří své projekty. Její kombinace barev a jiných médií je pro mě prostě balzám pro mou scrapbookovou duši.

Elena je též báječnou scrapbookovou umělkyní. Do svých projektů vkládá mnoho jemnosti a ženskosti. A její projekty doslova rozkvétají pod jejími rukami.

Opravdu se již nemohu dočkat až v září spustíme první workshop! A jestli vás zajímá, jaká témata si dámy připravily, nakoukněte zde.

Když jsme zhruba před rokem začali akci plánovat, jedním z organizačních bodů byla též výroba loga. Mixed Média si doslova říkala o vyrobení loga hand made nebo-li vlastními ručičkami...Smějící sePředstava loga byla celkem jasná. Ale už jsem se tolikrát poučila, že cesta od nápadu k finálnímu projektu je trnitá. Nevěděla jsem nejprve, jak to pojmout. Ale s finální verzí jsem více než spokojená (a ne jen já...Mrkající)...S detaily jsem si opravdu hodně vyhrála. Kytičky, perličky, pudry a mnoho dalších materiálů. I na šicí stroj došlo.
Když bylo logo hotové, pak už jen zbývala práce šikovné grafičky, aby logo dostalo svou finální podobu. Nicméně originál můžete vidět na našem krámku, kde se celá akce bude konat.

Myslím, že plánovaná Scrapsession 2015 bude stát určitě za to a moc ráda se tam s vámi potkám!

Krásný den!

Pupi


Sunny days...

12. dubna 2015 v 17:12 | Pupi |  Mixed média
Trocha víkendového tvoření...barvy, spreje, inkousty, razítka, prášky...Jsem ve svém živlu...Smějící se Nějak prostě ty bacily, co mě zasejc souží, musím vypudit! Tak prostě tvořím...

Jako základ jsem zvolila bílou stránku, na kterou jsem vytvořila strukturku punítků pomocí bílého embossovacího prášku...a pak už jen barvy ve spreji Color Wash, inkousty a razítka...


Prostě "Sunny days"...


důraz na detail je důležitý...


kombinace embossovacích prášků a barev ve spreji


zamíchejte akrylovou barvu do texturovací pasty a vyrobte si tak tón, který potřebujete...já jsem do toho zamíchala ještě zlatý Pear-ex pudřík...detail se tak krásně třpytí...


nitky, knoflík či čárový kód...


chipboardy Wycinanka jsou úžasným materiálem pro tvorbu detailů...


Krásné jarní dny!

Díky za návštěvu...

Pupi

Colours, colours, colours...

11. dubna 2015 v 16:00 | Pupi |  Mixed média
Mám jednu vele úžasnou fotku z loňského scrapbookového workshopu s Kasiou. Anička je skvělá fotografka...Mrkající Fotka mi tu leží už od podzimu a konečně na ní už došlo...

Pracovat s úžasně barevným základem je opravdu hračka...Smějící se


Stále se opakuji, ale barvy to je prostě moje...Mrkající


zase to vrstvení...


razítka, šablonky, lehký doodling...


vrstvy můžou mít různé tvary...


razítka, razítka, razítka...


prostě když je parádní fotka, jde to samo...Mrkající


Užijte si krásně teplý jarní víkend!

Díky za nakouknutí!

Pupi

Kytičkové...

9. dubna 2015 v 20:24 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Jaro se kolem mě hemží narozeninovými dny...i u nás u Nemravek tu máme dva beránky. Jedním z nich je Peťa Nemravka. Takže jsem o Velikonocích zasedla a přáníčkovala...

Tu je jedno kytičkové...


chipboardy Wycinanka a dekorační kytičky jsou skvělá kombinaceUžijte si konečně slunečné dny, která nás čekají...Mrkající

Díky za návštěvu!

Pupi

Ellu Mellu Pellu...:-)

7. dubna 2015 v 16:40 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Ellu Mellu Pellu....takhle říkáme Ellušce doma, když si z ní děláme srandu...Smějící se A tu je zasejc jedna její stránka. Je to velká malířka. Ráda maluje. Maluje vlastně skoro pořád. Občas musím i já namalovat nějakou princeznu, baletku či kočičku, aby je mohla vybarvovat.

A tohle je jedna momentka z jejího soustředění při malování...


pár detailů aneb když si hraju s foťákem...
Je to prostě naše růžovka...Smějící se

Díky za návštěvu!

Pupi

Pohodové Velikonoce

6. dubna 2015 v 10:38 | Pupi
Krásné tvořivé a pohodové Velikonoce!!!


Užívejte, jaro už je na cestě....Smějící se


Já už jsem vyšupaná asi na 100 let dopředu...Smějící se

Pupi

Barevný únor

5. dubna 2015 v 18:20 | Pupi |  Project life
Duben už začal....já dodělávám březen...ale únor už mám hotový...Mrkající Pár našich stránek ještě ze zimně-nezimního času...Mrkající


Taťka má narozky...naše valentýnská procházka...

Matyášek slaví svátek...

když přijede babi, můžeme se kulturně vyžít...Mrkající


kluci na hokeji...


v únoru rostou sedmikrásky...

Díky za návštěvu...

Pohodové Velikonoce!

Pupi

Pod křídly

2. dubna 2015 v 20:04 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Když přišel e-mail od Haničky Gabrety ohledně challenge s tématem "Padesát odstínů šedi", ležela mi na stole rozdělaná stránka, která tak trochu odpovídala jejímu zadání. Tak jsem ji jen poladila a poslala...

Ale nemyslete, se současným filmovým či knižním hitem to nemá nic společného. Pouze jsme se nechali inspirovat danou barevností.

Kromě šedé jsme měli k dispozici černobílou paletu plus jednu barvičku jako doplněk.

A tu je ta má...Mrkající


pár detailů...
stříbrná šňůrka přes fotku...


kovová hvězdička jako dekorace...


Krásný den (i když počasí si s námi tedy pohrává...)

Pupi

Svět razítek a inkoustů

1. dubna 2015 v 16:17 | Pupi |  Inkoustíky / Inks
Objevili jste už báječný svět razítek a inkoustů? Chcete se dozvědět více a naučit se různé techniky? Přijďte za mnou do krásného prostředí kurzovny u Nemravky na Vinohradech.


Více informací a registrace na kurzík najdete zde

Těším se!

Krásné jarní tvoření!

Pupi