Blog hop tak trochu jinak

22. září 2014 v 16:39 | Pupi |  Co se jinak nevešlo / Others
Byla jsem mile vtažena do projektu nazvaného A ´Something Diffrent´ Blog Hop". A jelikož jsem pro "každou srandu", tak jsem toto pozvání od Irči Irisky ráda přijala. Když mi předávala ve svém blogu jedno ze tří pomyslných žezel, nazvala mě "tryskomyší". A já musím lehce oponovat..."Irčo...kdeže loňské sněhy jsou. I tryskomyš musí někdy zpomalit"...Mrkající

"A Something Different Blog Hop" je vlastně taková prezentace naší krásné scrapbookařské závislosti. Na jeho začátku byla Jessy Christopher s jejími odpovědmi na pár všetečných otázek. Takže zde jsou mé odpovědi...Smějící se

1. Na čem právě nyní pracuji?

Otázka téměř na tělo...Mrkající Já stále pracuji na několika projektech najednou. Jsem členkou Nemravka teamu a lektoruji scrapbookové kurzy. S tím souvisí mnoho projektů, ať už celoročních či jednorázových. Ale když bych měla bez okolků říci, na čem nyní pracuji, tak je to - mé vlastní letní album v tuze oblíbeném barevném "patlacím" stylu, dále alba pro mé dvě ratolesti a samozřejmě náš deník Project life (i když tam jsem se zasekla někdy v létě). Také mi tu na stole leží rozpracované plátno ve stylu Mixed Média. A opět Irčou jsem byla "vtažena" do moc fajnového projektu...nicméně více neprozradím, ať se máte na co těšit...Mrkající
2. Jak dlouho mi trvá vytvořit projekt?

To je velmi různé. Postupem času zjišťuji, že nejvíce nápadů a inspirace mám pod tlakem. Když mám něco vytvořit ve velmi krátké intervalu, pak to jde jako po másle. Také hodně záleží, o jaký projekt jde. Scrapbookovou stránku mám hotovou cca za 1 - 1,5 hodiny. Ale někdy mi to trvá i celý den. Nedávno jsem vyráběla album pro mou maminu k šedesátým narozeninám. Stále jsem to odkládala, až jsem na to měla jen 3 dny (a nemyslím tím 3 x 24 hodin, maminy určitě pochopí...Smějící se). Ale dala jsem to. Jsem od přírody dosti "nervák", takže se sama snažím vyhýbat časovému presu a mám ráda, když mám na věci více času.3. Jaké jsou momentálně mé oblíbené věci, které při tvorbě používám?

Jednoznačně barvy, média a inkousty. Jsou to nejvíce oblíbené materiály, které nyní velmi ráda používám, kombinuji a zkouším, co vše s nimi lze. Ráda objevuji i nové materiály a zkoumám, co nám ti výrobci zase uvrhli na trh. Miluju též detaily, takže k mým oblíbeným patří dekorační matroš jako např. dekorační šňůrky, chipboardy, enamelové tečky, washi pásky apod. Ráda si své detaily vyrábím (mám tuze moc šikovného pomocníka = Silhouettku). No a určitě nesmím zapomenout na razítka a šablony. Těch není nikdy dost a myslím si, že správná scrapbookařka jich nikdy mít dost nebude...Smějící se4. Jak vypadá můj kreativní proces?

Jsou projekty, které si dopředu v hlavě naplánuji, ale jsou také projekty, které vznikají za pochodu. Ráda pracuji také na etapy. Nemusím projekt dotáhnout do konce v daný okamžik. Nechám ho třeba i "uležet" do druhého dne. Nejsem vůbec zastánce nákresů a sketchů. Nerada tvořím dle nějakého zadání. Nemám prostě ráda "dané hranice". Opět to více méně vyplývá z mé osobnosti. Ráda tvořím jen tak dle momentální inspirace.5. Jak a čím se inspiruji?

Vším kolem mě. Jsem ráda pozorovatelem. Stačí když jedu v autě a líbí se mi barevná kombinace např. bilboardu. Hned si řeknu: "Ty jo super, tohle musím hodit na stránku"...a už mi to v hlavě šrotuje. Bohužel někdy až moc, že než dojde k samotné realizaci, tak je nápad zapomenut a objeven nový...Smějící se Mám svůj scrapbookový notes, kam si maluji či píšu nápady, které by se mi někdy mohly hodit. Ráda se nechávám inspirovat projekty a blogy jiných oblíbených scrapařek. Ráda si také nějaký projekt liftnu, i když si ho většinou upravím k obrazu svému...6. Jaký je můj osobní styl, můj rukopis?

Barvy a srdíčka...Smějící se Mám ráda, když projekt hýří barvami. A srdce jako detail či dekorace většinou na mých projektech nesmí chybět (když to lze). Všeobecně miluju barvy. Nemyslím jen barvy jako materiál, ale barvy všeobecně. Barevné papíry, barevné detaily, barevné dekorace, prostě barvy. Asi nemám úplně vyhraněný styl, že bych své projekty vedla v nějaké linii. Naopak. Je to spíš takový miš-maš. Chci prostě vyzkoušet všechno. Něco se mi líbí více, něco méně. Třeba vintage projekty nejsou úplně šálek mé kávy, ale také jsem jich už pár udělala. Na druhou stranu barevné a "přeplácané" projekty, to je moje. I když také mám ráda lehkost a jednoduchost. Je to opravdu různé...Smějící se Kolegyně scrapařky mi občas říkají.."Jo to jsi Ty! To je poznat"...ale to musí posoudit ostatní...Smějící se Tvoření je pro mě obrovským relaxem a únikem z reálného světa, kde si můžu bloumat a tvořit naprosto bez hranic.Tvořím s láskou a pro svou báječnou rodinu!

A své pomyslné žezlo bych nyní ráda předala dalším šikovným scrap-ženám, takže na koho se můžete těšit příští pondělí?

Evču Bartošovou alias Katuan - Evča je moc šikovná mladá scrapařka, která se specializuje na Cardmaking - výrobu přáníček. Její projekty jsou krásně barevné a hravé. Určitě se musíte mrknout na její vychytané detaily.

Dianu Majerovou alias Dianka Kreativity - Dianu znám ze scrapbookových kurzů. Je to mladá tuze šikovná scrap-žena plná originálních nápadů. Tvoření jí jde samo, takže je vidět, že to dělá od srdce. Také si spíše pohrává s Cardmakingem. A jak jinak začít se scrap blogem než s "blog hopem"...Smějící se

Takže tvořte, je to prostě bájo relax!!!

Pupi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamča | Web | 22. září 2014 v 21:46 | Reagovat

Moc pěkné stránky, supr barvičky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama