Prosinec 2013

Krásné Vánoce....

22. prosince 2013 v 13:06 | Pupi |  Co se jinak nevešlo / Others
Je to až neuvěřitelné, jak rychle tento podzim utekl. A zima je tu (moje nejméně oblíbené roční období Zamračený) a s ní také nejkrásnější svátky roku. Já vánoční svátky miluju. Vše je krásně nazdobené, všude svítí světýlka, doma hoří asi milion svíček. Vše je teplé, útulné a rodinné. Už jen ta bílá peřina chybí. Ač nejsem milovník zimy a zimních sportů, bílé Vánoce jsou přece jen kouzelnější než ty blátivé.Navíc se všude line vůně cukroví a perníčků. U nás už je napečeno a dobře uschováno před mlsnými jazýčky, které by to zblajzly ještě před Štědrým dnem. Moc druhů cukroví nedělám, jen to nejoblíbenější, co nám chutná nejvíce. Linecké, pracny, vanilkové rohlíčky, vosí hnízda (všechny většinou skončí v žaludku mého drahého manžílka Smějící se) a bílé a hnědé kuličky. A samozřejmě medové perníčky, ty hlavně kvůli dětem.


Ježíšek je už téměř za rohem, protože dnes zapalujeme čtvrtou svíčku na našem adventním věnečku, který si každý rok vyrábím za věrné asistence mých dvou ratolestí. Proto jsou pro mě Vánoce ty nej........můžu vánočně tvořit a zdobit Mrkající.


Už se opravdu nemůžeme dočkat, jestli ten Ježíšek dorazí. Ještě z dětství si pamatuji takové to nervózní šimrání v žaludku, jestli pod tím stromečkem něco bude. Nedávno jsem viděla v televizi reportáž, kde se ptali dětí, jak si představují Ježíška. Jedna holčička říkala, že vypadá jako ježek. Přesně takhle jsem si ho představovala já. V dětství jsem vlastně nic o prapůvodu Vánoc nevěděla. Takže slovo Ježíšek ve mě evokovalo ježka. Když jsem přišla ke stromečku a bylo pootevřené okno, představovala jsem si, jak tam vletěl ježek na dřevěných sáňkách s červenou čepičkou, dal dárečky pod stromek a zase odjel Smějící se. Teď si říkám, jak si ho asi představují mé děti. A už se nemůžu dočkat, až budou stát u stromečku, zpívat písničku, kterou si pro Ježíška připravili a dumat ve svých hlavičkách, jak se tam ty dárky dostaly. Doufám, že jim víra v Ježíška vydrží dlouho. To je totiž pro mě to pravé kouzlo Vánoc.


K našim Vánocům patří také Betlém. Loni jsem si sama jeden vyrobila na kurzu keramiky s moc šikovnou paní učitelkou Ivankou v naší školce. Už má své místo na našem nazdobeném krbu.Kromě vůně cukroví k Vánocům nezbytně patří také vůně jehličí. Jakmile postavíme stromeček, je téměř všude. Vůni jehličí také podpoří různé nazdobené větvičky. Další z věcí, proč jsou pro mě Vánoce ty nej svátky. Jsem prostě na jakoukoliv dekoraci a o Vánocích se to dekoracemi jen hemží. U mě jich není nikdy dost Mrkající.Všem spřízněným duším bych chtěla popřát ty nejkrásnější Vánoce se spoustou pohody a radosti u stromečku. Ať tam najdete to, co jste si přáli a ať jste se svými milovanými. Užívejte a nasávejte tu jedinečnou atmosféru!!!

A do Nového roku 2014..........ať je ještě lepší než tento a ať se nám všem daří!!! A ať máte spoustu zážitků do svých alb, deníčků a Project life Smějící se A nezapomínejte..........FOTIT a TVOŘIT Mrkající!!!


Díky za návštěvu a krásné svátky!!!

Pupi

Vánoční přáníčkování

13. prosince 2013 v 21:32 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Konečně jsem zase spáchala nějaká vánoční přáníčka, však už bylo na čase Smějící se. Ale stále mi jich fůra chybí...no snad to zmáknu než k nám ten Ježíšek dorazí....

Jak už jsem tu psala, zamilovala jsem se do vyřezávačky originálního stromečku. Takže má vánoční přáníčka jsou v jednom duchu. Stromečková....


A trocha embossingu a inkoustů Mrkající...Některé jsem dělala už dříve, ty najdete tady.

Kromě přáníčkování se u nás peče a peče...tak ještě nazdobit a vrhnout se do nepečeného cukroví. Ale mám tuze šikovného pomocníka, takže to jde samo Mrkající.


Krásný 3. adventní víkend!!!

Pupi

Výstava Kreativita - Hobby podzim 2013

10. prosince 2013 v 15:51 | Pupi |  Výstava Kreativita - Hobby
A je to za námi........Smějící se O víkendu jsme si dali "lehký" maraton na výstavišti v pražských Holešovicích, kde jsme se snažili prezentovat nemravkové materiály a pomůcky vhodné pro tvorbu z polymerových hmot a Scrapbookingu.

Ve čtvrtek ráno jsme začali stavět stánek, vybalovat zboží a snažili se vytvořit "kreativní oázu" Smějící se. Jelikož ten den chodil Mikuláš, tak jsme fofrovali, abychom byli všichni doma včas u svých ratolestí (aby nám je ti čerti neodnesli). Takže něco málo zbylo ještě na páteční ráno. Ale v deset už jsme mohli směle přivítat první nedočkavce a že jich bylo Smějící se.Po pár demo ukázkách a celodenní komunikaci se zázkazníky se přiznám, že jsem byla vymluvená a chvílema jsem hledala ta správná slova aneb lehce jsem ztrácela "kouzlo komunikace" Mrkající.Na výstavu se vždycky těším, protože jsem ráda mezi lidmi, obzvláště mezi těmi stejně "postiženými". Prostě mě to ba.... a navíc máme úžo bájo team Smějící se.


Také jsme předali ceny našim finalistkám z celoroční soutěže. Za Scrapbook si přijela pro svého nového mazlika Vagabond mašinku Kačka Zilvarová. Už nemusí točit kličkou a jen mačká čudlík Smějící se.Tak teď si už můžu pořádně začít užívat ten správný adventní čas a také jsme s Matyáškem už začali..........nyní u nás vévodí vůně perníčků....


Přeji krásný adventní čas! A všem díky za přízeň!!!

Pupi

Z mého dětství

1. prosince 2013 v 11:46 | Pupi |  Albíčka / Albums
Na letním bájo srazíku v Liberci jsem si vyrobila krásné albíčko pro fotky z mého dětství. Stále vyrábím něco pro své děti, přátele, rodinu a na mě už tolik času nezbývá. Na druhou stranu je fakt, že hrozně ráda tvořím pro své blízké. Ale světe div se, už se dostalo i na mé albíčko. Fotek z mého dětství mám vagón (i když jsem při jeho tvoření přišla na to, že zase tolik jich není). Ale stejně nebylo úplně jednoduché, vybrat ty nej....Samozřejmě, že mám své favority, které si své místo v albu zasloužili....
Album je tedy hotové Smějící se. Vzhled stránek je v duchu puntíků, retro a "z vesela" Smějící se. Bohužel jsem se nemohla zase tolik rozšoupnout ve zdobení (to já moc ráda...Mrkající) neb albíčko není nafukovací (škoda Smějící se).

Takže "Z mého dětství"...........

Desky alba jsem si vyrobila na srazíku pod odborným vedením Irisky Mrkající....kde jsme kromě papíru zapojili i fimíčko Smějící se na rámeček a dekorace.První stránka aneb odchod z porodnice.........je to také jediná fotka z mého narození.....na bordurku jsem použila parádní okrajovou raznici bublinek (je faaaaakt skvělá).


Dvoustránka z mého prvního roku....chipboardy a washi pásky prostě u mě nesmí chybět...Druhá dvoustránka z období sezení, lezení a chození Smějící se - na textíky jsem použila mého nového vánočního mazlíka aneb mašinkou Silhouette. Teprve se "sbližujeme", ale na texty je to parádička Smějící se.Mé dětské album je zase bohatší o pár dvoustránek. I o Vánocích mi to nedalo a sem tam, když dítka a čas dovolili, zasedla jsem a pokračovala.mé 1. narozeninyPři sestavování alba jsem zjistila, že fotek z mého dětství zase tolik nemám. Rodiče prostě prý nebyli moc na focení. To naopak mé děti budou mít pěknou zásobičku....Smějící seKdyž mi byl rok a 4 dny, narodil se můj mladší bráška. Do dnes nechápu, jak to mamina zvládla Smějící se. Máme pár "vypečených" fotek z našich dětských hrátek Smějící se.A posledních stránky......Albíčko mi stačilo na první dva roky mého dětství. Takže další fotečky budou muset počkat na nové Mrkající.

jako děti jsme hodně jezdili na naší hajdalupu....vzpomínek je mnoho....Mé druhé narozeniny.....když byly stránky hotové, tak jsem si všimla chybky. Ale co, život není dokonalý a tak jsem to tam nechala Smějící se...

panenky a kočičky to bylo moje....ne nadarmo mi říkali "kočičí máma" Smějící se...takže je jasné po kom ta má Elli je...její velké přání je mít doma kočičku....obrázky kočiček, knížek koček, plyšových koček a tak podobně máme doma VAGÓÓÓÓN....moje fóbie z létajícího a lezoucího hmyzu a pavouků nemá hranice, takže nechápu, jak jsem jako dítě mohla stát u dědy včelích úlů....Překvapený


"velcí" traktoristi....


Náš motorizovaný gang - já ,brašule a bráchanec Smějící seDíky moc za návštěvu! A tvořte albíčka, jsou to krásně zachycené vzpomínky, které vám nikdo nevezme Mrkající!!!

Pupi