Červenec 2013

První společné focení aneb bude album

29. července 2013 v 21:40 | Pupi |  Albíčka / Albums
Loni na podzim jsme byli na našem prvním společném rodinném focení. Paní fotografka se s námi lehce zapotila neb Elli se prostě fotit nechtělo. Ale nakonec vzniklo pár mooooc pěkných foteček. Od té doby se chystám, že z fotek udělám album. A konečně jsem se do toho pustila (no jo halt s menším zpožděním Smějící se). Úvodní stránku už mám hotovou delší dobu, další dvě jsem vyplodila na libereckém srazíku a tento víkend jsem na chatě dotvořila další 4 stránky. Fotek je stále dost, takže se budu snažit je, co nejdříve "uvelebit" na stránkách...............můžete nakouknout pod pokličku Mrkající........

úvodní stránka


dvě stránky MatyDvě stránky Ellidvě stránky MYAlbum zatím nemá svou fasádu, chci ji udělat až budou všechny stránky uvnitř hotové. Všude ho tahám a dodělávám, tak si říkám, abych si ty desky moc "neošoupala" Smějící se.

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

A zase jsem trávila víkend na chaloupce a tak jsem si opět vytvořila pár stránek do albíčka. Bylo sice vedro, ale máme tam obří ořešák, pod kterým se to tvoří samo Úžasný.


ooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

A poslední stránky z našeho prvního rodinného focení jsou kompletní. Jelikož jsme dneska absolvovali nové rodinné focení v přírodě, tak jsem ráda, že jsem to zmákla Mrkající. V albumu je ještě hodně prázdných stránek, takže profi focení bude "pod jednou střechou".

Díky za návštěvu a krásné letní tvoření!
Pupi

Svěží a letní

24. července 2013 v 16:01 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Už se budu asi opakovat, ale srazík v Liberci byl supr čupr Smějící se. V rámci volného scrapování aneb mé "motorovké chvilky" jsem si vyrobila dvě letní stránky s Elli a Matym.

Hrozně se mi líbil nápad použít dvě fotky na sebe. A náhodou se mi ty dva raubíře podařilo vyfotit ve stejné póze - jak na výšku, tak na šířku. Takže jsem se toho hned chytla a první stránku jsem zkusila vyrobit s tímto "efektem".
Prostě SUMMER FUN....


Jako podkladovou stránku jsem použila SB papír z úžasné kolekce ColorConspiracy . Podklad jsem jen dotvořila razítky kruhy a kružnice s distress inkousty a samolepící mřížkovou páskou (skvělé jako detailní šablonka). Vše doladěné různými papíry, dekorační šnůrkou, knoflíky či ozdobnou sponkou.

Druhá stránka je také letní. Bublinová...............z naší zahrady. Těch bublinových fotek mám spostu, takže určitě dojde i na jiné.


Jako podklad jsem použila bílý scrapbookový papír, který jsem si nadekórovala šablonkami kroužků a File texture za pomoci distress inkoustů. Kružítkem jsem si nakreslila velký kruh, který jsem obtahla černým gelovým perem. Opět jsem použila samolepící mřížkovou pásku, červenou dekorační šnůrku, dekorační sponky a doladila srdíčky a ručně vystřiženými vlaječkami.
Letní fotky jsou ideálním matrošem pro to naše bájo scrapování Mrkající! Krásné léto a díky za návštěvu!

Pupi

Pan božský Liberec :-))

22. července 2013 v 19:40 | Pupi |  Srazíky
Říká se, že v Praze je blaze, tento víken bych to ale nazvala "V Liberci je blaze" :-) aneb strávila jsem víkend s úžasnýma scrap ženama na Liberec scrap srazu. Bohužel jsem mohla přijet jen na víkend a nemohla tam s nimi pobýt celý týden.

Scrap komunita Smějící se

a jedna vypečená motorkářská..........

V pátek jsem vyrazila hnedle z rána z Prahy, po cestě nabrala spolucestující Marcelku a za necelou hoďku jsme byly na místě činu. Ano jela jsem na scrap sraz, otevřu dveře do tvořící místnosti (totálně nažhavená na scrapování) a všude na stole fimo strojky, textury, vykrajovátka a cernit.........no musela jsem se smát a křičet: "Vždyť JÁ jsem přijela na SCRAP SRAZ"! Smějící se Takže můj scrap srazík začal opravdu fimováním Smějící se. Ale nevyráběly jsme žádné šperky, ale dekorace na naši kroniku, které byla tématem celého srazu. Všechny ženy už měly desky kroniky hotové, takže dekorace tvořily k tomu. My ne, u nás to bylo naopak, nejdřív dekorace a pak do pozdních nočních hodin desky. Odpoledne jsme si také vyzkoušely, pod odborným vedením Ilonky Eli.rek, práci s Deco clay hmotou. Už jen, když jsem viděla tu krásu, co pro nás měla na ukázku, jsem řvala: "Já nechci další závislost"! Vyrobily jsme si malé kytičky a růže. Moc pěkně se s hmotou pracuje a dekorace jsou pak opravdu jako živé!


Na sobotní dopoledne bylo připravené malování na trička se skvělou Irčou Aptákem. A já mám totálně boží tričko se srdíčkama (ještě se u mě divíte Smějící se). Samozřejmě, že já jsem si tam natiskla jen pár razítek a Irča to doladila k vrcholné dokonalosti.

Moje krásné tríčo

Razítkuju

S Irčou Apták

Dáša Tomda v akci - jako jedna z mála se pustila do díla sama Mrkající A měla ho moooc vydařené!!


Marcelka v akci


Šárka tvoří tričko pro babičkuVidět ji pracovat bylo fantastické! Všem, co jsme čučely okolo, jen padala brada hluboko k nohám a ze všech koutů se jen ozývalo........aaaachhh..........hmmmmmmmmm.........ooooch........ooooooooo. Prostě, kdo umí ten umí, kdo neumí tak čumí Smějící se! Klobouk dolů před jejím uměním, ale také tou lehkostí s jakou to dělá. Asi jsme ji pěkně potrápily neb musela malovat od rána až do podvečera..........všechny jsme musely mít tričko z pod jejích rukou.


Zbytek soboty jsem scrapovala jako o život. Než jsem tam jela, dala jsem si takové menší cíle, co všechno za projekty, bych tam chtěla zmáknout. Holky už mi říkaly - hele motorová myš Pupi nebo když mě někdo hledal, přesně věděl, kde budu Smějící se.


Večír jsme si daly grilovačku. Skoro to tam vypadalo jako na nějaké řecké žranici. Plný stůl hodokvasu Mrkající. Večerní grilování bych ale přejmenovala na "Grilování s Božkou v rákosí Smějící se". Všichni si to určitě dokážete představit, když se sejde banda ženských - ještě teď mě bolí bránice a břišní svaly. Jen jsem zvědavá až budou zveřejněné hlášky (které si Iriska pilně zapisovala).


Jakmile se trošku ochladilo, opět jsme se přesunuly do naší tvořící místnosti a tvořily a tvořily. Já jsem se pustila do zdobení mé kroniky. Iriska mi padla do noty, protože jsem se chystala na album fotek z mého dětství. Původně jsem plánovala, že udělám společné album mě a mého drahého. Na jedné stránce já a na druhé on ve stejných letech. Ale jelikož je fotek z dětství tuuuuze moc, tak určitě časem přijde i na společné album. A tohle bude jen MOJE Mrkající.

Moje kronika aneb "Mé dětství" - fotka mě a mém mamušky z prvních narozenin

pár detailůNeděle se už bohužel nesla v duchu úklidu, balení, dodělávek a zběsilého nakupování u Didi. Po obědě nezbylo už nic než zatlačit slzu a jet dom.......zůstala bych tam klidně měsíc Smějící se.


Moc díky Irčo za parádní srazík, skvělou atmosféru a spoustu inspirace a chuti do dalšího tvoření!!!!!!!!!!!!!!!! Aneb jak nám osvětlila Market Screbla, tak Scrapová komunito ZDAR!!!! A brzo brzičko naviděnou! Už aby to bylo Smějící se.

Pupi

Na co jsem opravdu pyšná

17. července 2013 v 18:35 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Na co jste pyšní................když jsem si na FB přečetla tuhle větu, tak jsem přesně věděla, která stránka to je u mě. Pro mě osobně není až tak důležité, jak ta stránka vypadá, ale co je na ní. Každý člověk je pyšný na spoustu věcí. U mě jsou to samozřejmě mé děti a má rodina. To co dělám, když to dělám ráda a s láskou. To když se mi něco povede..... Ale když to má být jeden scrapbookový projekt, tak já jsem pyšná na tuhle...........Je to stránka pro mou nejlepší a nejmilovanější kamarádku Marťu. Dneska má svátek a tak jak jinak i dnes byla obdarována (stránka byla pro ni k svátku). Jsem pyšná na to, co na té fotce, která je hlavním motivem celé stránky, je...........A to je ona, když čekala své první dítko a pak když svou krásnou dcerku drží v náručí. Není nic krásnějšího než, když člověk po spoustě útrapách a ošklivých věcech v životě sevře v náruči své milované dítě...........a vyplní se mu tak nejtajnější přání................

Navíc se Justýnka (jméno její dcerky) narodila přesně ve stejný den jako má dcerka Elli a to pouze o pár minut jinak. My jsme s Marťou od sebe 2 roky a pár dní a naše holky jsou od sebe také dva roky............někdy ten život píše neuvěřitelné příběhy........dvoum kamarádkám se narodí holčičky ve stejný den a budou mít mezi sebou věkový rozdíl stejný jako jejich maminy........Smějící se

Jsem na vás holky moje moc pyšná! Jak jste to všechno zvládly a jak to zvládáte! Užívejte svého společného života a milujte se jen tak, jak dokáže milovat máma své dítě a dítě svou mámu...........


Pár detailů


rolička s osobním vzkazem :-)

Stránce vévodí také spoustu knoflíků. Byl to záměr, protože Marťa jich má doma plnou krabičku. Ne, že by je "sbírala" v pravém slova smyslu. Ona je prostě nachází. Jde po ulici a hle knoflík. A to každou chvíli. Musím uznat, že jsem jí to moc nevěřila a že mi to prostě přišlo divný. Až jsem se sama na vlastní kůži přesvědčila, že je to tak. Když jsme si loni na jaře udělaly dámský víkend v Českém Krumlově, tak opravdu na několika našich procházkách našla knoflík......Zkoušela jsem to i já a nikdy jsem na žádný nenarazila..............Někdy jsou věci mezi nebem a zemí......Mrkající

Díky za návštěvu!
Pupi

Timíkovi visačky April a May 2013

15. července 2013 v 14:05 | Pupi |  Visačky / Tags
Asi tak jako hodně z vás mám ráda Tima Holtze. Jeho styl se mi moc líbí a některé jeho projekty jsou super originální. Jasně, že sleduju jeho blog a jeho povedené 12 Tags of 2013. Už jakou dobu se na ně chystám a z některých jsem opravdu nadšená. No a to prostě musí přijet babička na víkend, aby každá otázka nezačínala slovem "mamíííííííí" ale "babííííííí"...........a tak mám čas zasednout a do některých letošních se pustit.
Moc se mi líbí, jak Timík kombinuje různé barvy a média. To mě taky hrozně baví, takže jsem si vybrala 2 visačky - April a May a tady jsou v mém podání.....


První, do které jsem se pustila byla dubnová (April). Mě to patlání a míchání barev na podložce hrozně baví. Navíc z toho pokaždé vyjdou jiné barvy a jiný design. Prostě pohodové tvoření Smějící se. Visačka je navíc celkem rychle hotová, možná to vypadá složitě, ale opravdu není....


3D design motýlkům jsem vytvořila pomocí acelátové fólie. Motiv razítka jsem na ni natiskla černým Archivalem a nechala dobře uschnout. Vystřihla jsem je (pozor když není motiv dobře zaschlý, maže se) a přišila sešívačkou.


Dekorační pero hrot jsem napatinovala tyrkysovým Dabberem. Kovové dekorace jsou přilepené lepidlem Glossy Accents.


Druhá je květnová (May). Tady jsem použila propisoty Elements. Skvěle se s nimi pracuje, snadno se obtisknou a navíc na nich barvy opravdu nedrží, takže vytváří další rozměr. Pohrála jsem si s Distress Stain barvičkami a Color wash. Všechny barvy jdou krásně mezi sebou míchat.


Detail motýlka s korunkou jsem si vystřihla z papíru a jeho povrch přetřela Glossy Accents, takže se krásně leskne. Razítko dámy jsem ještě doladila černým Distress markerem. Zvýraznila jsem jí část šatů.


Motiv hodin je také vystřižený z papíru, napatinovaný Vintage Distressem a doprostřed jsem připevnila hřebíček s hodinovou ručičkou.


foto při tvoření :-)


Už jste si nějakou visačku vyzkoušeli? Jestli ne, tak to zkuste. Stačí jen vaše fantazie a chuť do tvoření....
Díky za návštěvu a tvořte!
Pupi

Time to scrap myself :-)

14. července 2013 v 9:51 | Pupi |  SB stránky / Layouts
V češtině mi to prostě tak nezní jako v té angličtině, takže nastal čas zase scrapnout sama sebe aneb TIME TO SCRAP MYSELF :-)). Pořád tvořím pro dětičky a nebo jako dárky a na sebe nějako pozapomínám. Takže když jsme byli na výletě v ZOO v Liberci, tak jsem si asi tak na 3 vteřiny hodila relax na lavičce u keříků rododendróóóónů, jen škoda, že už nekvetly. Tak jsem si tuhle relax fotku scrapla........


Na řadu přišly mé oblíbené Color Wash barvičky. Takže jsem si nejprve na bílou SB stránku vytvořila podklad. CW Red pepper a Butterscoth jsem přestříkala přes šablonky koleček a Harlequin (využila jsem pozitiv i negativ). Červený CW jsem ještě použila jen jako cákance. Další šablonu zdi jsme si už přetřela inkoustem Distress Scattered straw.
Nakonec jsem ještě některá místa přetřela bílým gessem (jen tak prty). Bílé gesso jsem také použila na přetření vlnité lepenky. Tu jsem jen natrhala. Detail fotky jsem zvýraznila dekorační červeno-bílou šnůrkou (v rohu jsem ji zavázala na mašličku).Na několika místech jsem použila dekorační samolepící (washi) pásky. Přes fotku jsem přelepila pásku TH Commute. A ještě jeden prvek je z dílny Tima Holtze a to motiv filmového pásu z propisotů Elements. Opět nesmí chybět několik srdíček vyříznutých na BS (Mover and shapers) ze starého paper backu a ručně vyrobené šipky. Vše je obkreslené černým gelovým perem.
Celá stránka je dotáhnutá anglickým razítky s motivy textů o ART (umění). Tyto razítka miluju! Jako detail ruky jsem použila samolepku (IKEA). A závěrečné datum s prach obyčejnou datumovkou Mrkající.
Práci s Color Wash si můžete vyzkoušet na našem červencovém kurzíku v Atelieru K1.

Díky za juknutí a scrapujte!
Pupi

Karton z povlečení na desky albumu

13. července 2013 v 19:47 | Pupi |  Pupi tipy / My tips
Jsem tu s jedním menším tipem Mrkající. Jestli jste si koupili domů nové povlečení, tak si schovejte kartonové desky z jeho balení. Povlečení je na nich napnuté a složené. Skvěle se hodí na ruční výrobu vrchních desek většího albumu. Jsou většinou kartonové nebo z lepenky, takže se s nimi pěkně pracuje a můžete je dále zdobit apod.Jestli vyzkoušíte, pochlubte se. Díky za návštěvu! Krásné léto!
Pupi

Jahodová

7. července 2013 v 13:54 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Na pár dní jsme se jeli "zrelaxovat" do Bedřichova do penzionku UKO. Vřele všem doporučuji hlavně pro rodiny s dětmi. Je to tam super! I když o relaxu s dvěma dětma se nedá mluvit, ale prostě jsme potřebovali vypadnout. Za tři dny jsme toho stihli tolik, že jsme každý večer padli za vlast Smějící se (budu mít ale dosti matroše pro náš prázdninový deník). Včera když jsme se vrátili, tak jsem prostě měla absťák Mrkající . Celý večer jsem si tu hrála s letní stránkou pro Elli. Mám několik úžasných fotek, kdy sedí v bazénku na zahradě a baští naše první jahůdky ze zahrádky. Takže stránka se jmenuje jak jinak než JAHODOVÁ Smějící se. Udělala jsem ji hodně barevnou, veselou, no prostě letní............A až ráno, když jsem si jí prohlížela, tak mě napadlo, že se hodí do červencové Challenge od Screbli (prostě dvě scrapbook mouchy jednou ranou)..........Smějící sePár detailů
Poslední dobou mě hodně baví si některé dekorace vyrábět sama "růčo fůčo". Takže šipky (které jsou teď u moderního scrapbooku hodně oblíbené) jsem si vystřihala sama a obtáhla černým gelovým perem. Líbí se mi, když věci nejsou úplně přesné a rovné. Přijde mi, že to leckdy vypadá líp.


Jako hvězdičky jsem použila Tímíkovi propisoty Elements. Jsou super a navíc jsou tam ty archy dva takže, i když je jednou použijete, máte ještě jedny Mrkající.


Na podklad jsem použila šablonku File Texture a Distress inkoust Vintage photo. Na jiných místech je použitá šablonka koleček a zlatá akrylka Dabber. Šablony miluju, dají se používat na tisíc způsobů. Na dvou místech na stránce jsem je prostě jen obkreslila černým gelovým perem Mrkající. A vypadá to taky good.
Elli z jejích elasťáčků odpadly látkové kostkované knoflíčky. Takže jsem si je schovala a ejhle sem se mi přesně jeden hodil Smějící se.


Taky začínám víc a víc přicházet na chuť washi páskám. U mě je to tak, že i když se něco používá a je třeba IN, tak já si na to musím přijít sama. Ze začátku jsem třebas skeptická, ale časem to přijde......a tak je to u mě i s washi páskama. Peťa Nemravka se obšas pěkně pobaví, ale prostě to tak mám...........Smějící seSmějící seSmějící se


Léto, jahody, pohoda.........já to prostě miluju..............Úžasný
Díky za návštěvu a užívejte!
Pupi

Náš prázdninový deník :-)

3. července 2013 v 17:22 | Pupi |  Deníky / Journals
Tak jsem se pustila s "obří vervou" do našeho prázdninového deníku. První stránky jsem vytvořila ještě předprázdninově, ale to tam prostě muselo být Smějící se. Stránky jsou docela malé (12,5 x 17,5 cm), takže spíš bojuju s místem neb bych tam leckdy chtěla nacpat mnohem více.....


Naše první stránky..........

Úvodní dvoustránku jsem pojala tak jakože všeobecně. Jako podklad jsem použila papíry ze sady Capsule Pastels. Oblíbila jsem si také vyřezávací šablonky "textových bublin" - ty se mi budou hodit skoro všude Smějící se.


Druhou dvoustránkou jsem věnovala červnovému dni tatínků ještě ze školky - prostě na památku. Opět jsem použila podklad Capsule Pastels a textové bublinky Mlčící. Musela jsem také zvěčnit fotbalové umění mého drahého a následně můj "úsměv" po jeho balónové akci, kdy mi skončil v obličeji Šlápnul vedle.První předprázdninovou neděli jsme strávili v Plzni v ZOO a DINO parku (od té doby u nás neuvěřitelně frčí dinosauři...). Jako podklad jsem použila zvířátkové papíry. Stránky jsem ozdobila ještě bordurkami z okrajové raznice. Pak už jen osobní text.....První už prázdninovou sobotu jsme si zajeli na bobovku na Proseku. I Elluša se svezla (jen jednou Smějící se)...


Musím se hodně krotit a moc nezdobit, hlavně 3D neb by mi brzo deník nešel vůbec zavřít........Taky máme první prázdninovou nemoc za sebou a tak se můžeme vrhnout na další zážitky...........Upřímně, jsem s nimi doma pět dnů a docela slušně mi začíná brnět hlava......Mrkající

2.týdny téměř za námi......

Co se týká matroše do deníčku, tak toho mám pěkný vagon :-). Hlavně z našeho výletu do Bedřichova, kde jsme strávili pěkný prodloužený víkend v Penzionku Uko (vřele doporučuju rodinkám s dětmi!). A tak další stránky našeho prázdninového deníku na sebe nenechaly dlouho čekat.......


Užívali jsme si na všech aktivitách, které penizonek nabízí......mini golf, bazén s whirpoolkou, bowling, obří hřiště pro děti, velkou trampolínu a tak :-)Po cestě dom jsme se stavili ve Šťastné zemi - v obřím areálu pro děti s procházkou v Geo parku


Přijela k nám babička na víkend Smějící se


Co dělat v Praze? Tak obrážíme hřiště.......


Opět v Dino parku, tentokrát v Praze na Harfě


Když nevýletujeme, jsme doma v Praze


Poslední 3.týdny prázdnin.......
Začínám mít mírnou depku, že se nám léto krátí...Zamračený...jakožto teplomil ho miluju a jsem vděčná za každý slunečný den Úžasný. A tak opět jsem sesmolila další stránky našeho prázdninového deníku, tady jsou.......


dětičky strávili pár dní u babi na chatě


Zoo v Ústí nad Labem a v bazénu v MB


Výlet do parku Mirakulum v Milovicích


A konec prázdnin je tu, takže také poslední stránky v našem deníku...
Kluci na vodě, holky doma...


Opět v ZOO a naše výlety na kolech


A poslední prázdninová grilovačka


Konec prázdnin a je tu prvňáček...


Náš deník se trochu nafouknul :-). Musela jsem poslední listy vytrhat, aby šel jakžtak zavřít. Tak a léto je fuč. Začal nám školní rok, pro nás ten první s naším prvňáčkem. Takže se vrhám do nového projektu alias Project life průřez prvním rokem ve škole. Jsem moc zvědavá, co nás čeká a nemine...Držte nám pěsti a určo se pochlubím s prvními stránkami.

Díky za nakouknutí a všem nám přeju, aby nás sluníčko neopustilo ani v pochmurných podzimních měsících Úžasný!!!

Pupi

Prázdniny, léto, sluníčko.....

1. července 2013 v 21:14 | Pupi |  Přáníčka / Cards
V klubíku Tématického papírového tvoření Zuzka opět vyhlásila takovou rychlou swap akcičku. Tentokráte na téma prázdninové letní pohlednice. Měli jsme pro svou swap partnerku (kterou nám Zuzka vylosovala z přihlášených účastnic) vyrobit letní pohlednici na téma: léto, moře, cestování, dovolená.....Karta měla jasně daný rozměr A6 s přáním krásné dovolené - text měl být na hlavní stránce, aby bylo vidět, až budou všechny vystaveny v blogu (až bude doplním odkaz).

Mou swap partnerkou byla Jarmilka JAJAMAL. Sice jsem jí koukla do jejího profilu na Fleru, ale nějak jsem úplně nevypátrala, co by se jí líbilo a tak jsem to pojala letně, cestovatelsky a pohodově. A zde je moje letní pohlednice pro ni (nakonec jsem se prý trefila neb kolo má ráda Smějící se).


A já jsem od paní pošťačky převzala krásný pozdrav od Markétky Screbly Smějící se. Myslím, že se do mě také trefila Smějící se. Razítko holčičky je parádní, moooc se mi líbí!!!


Také všem přeji krásné LÉTO plné pohody, relaxu, inspirace a chuťi do dalšího tvoření!

Díky za návštěvu.........Pupi