Červen 2013

Můj HOME ART configuration :-)

29. června 2013 v 20:40 | Pupi |  Configurations
Už hroznou dobu mě tu na poličce jako dekorace stojí atrapa mini domácí knihovny. Když jsem ji dostala, tak jsem přesně věděla, co s ní.........Jenže díky časovému presu,tlačím spoustu svých vlastních projektů před sebou a tak tu stála poměrně dosti dlouho. Ale asi před měsícem a kousek jsem se prostě zmohla a začala na ní pracovat.
Jeden večír jsem strávila tím, že jsem ji celou polepovala puntíkatým papírem, její hrany obmotávala dekorační páskou Commute Tima Holtze a jednotlivá patra různými papíry. Na zadní stěnu jsem nalepila srdíčka vyřízlá z anglického paperbacku na BS (některá jsou vybarvená Distress inkoustem Barn Door). Pak tu zase nějaký ten čas ležela ladem, než jsem se k ní zpět vrátila. Posledních tak 14 dní jsem sem tam začala pracovat na jednotlivých patrech. Až konečně dneska jsem dodělala poslední část a je hotovo. I když už teď vím, že možná ještě něco časem doladím Mrkající, tak i tak jsem spokojená....aneb.......můj HOME ART configuration..........


A tady pár detailů jednotlivých pater

Písmenka jsem si natiskla razítky abecedy na karton a napatinovala. Písmenka jsou nalepená na kostičkách polystyrenu, aby pěkně stála. 3D motýlka jsem přilepila na kovovou zátku a opřela o zadní stěnu.

Z Vintage papíru s motivem novinového článku jsem si vyrobila atrapu krabičky od sirek. Na ní jsem nalepila ručně vyrobenou růžičku (opět nadekórovanou Distress Barn Door) na hnědou papírovou kytičku. Z boku jsem nalepila klíček. Z dalšího Vintage papíru jsem si vyrobila základ pidi midi přáníčka, které jsem doladila červeným tonkartonem, srdíčkem z paper backu a mini ozubeným kolečkem TH.


Z vlnité lepenky jsem si vyřízla srdíčko na BS a ozdobila malým zámkem. Srdíčko je nalepené na korku od vína, aby pěkně stálo Smějící se. Na tiskárně jsem si vytiskla svou "budovatelskou" fotku (barva sépie) a přilepila ji na ozdobný rámeček vyříznutý na BS. Doladila jsem ji ručně vyrobenou růžičkou. Ciferník hodin jsem dozdobila kytičkou a glitrovým hřebíčkem.

Home patro :-) vyzdobené opět písmenky natisknuté abecedou. Písmenka jsou podlepená pěnovými kostičkami, aby stála. Na zadní stěně dozdobené srdíčko kytičkou a v rohu také nalepená kytička s červeným hřebíčkem. Na spodní liště je přilepená hnědá krajka, která sahá až na boční stěny z venku.

V rohu jsou nalepené ručně vyrobené kytičky (natřené distress inkousty - Barn door, Vintage photo). Uprostřed je srdíčko dozdobené knoflíkem a ozubeným mini kolečkem TH. V druhém rohu je opět sépie fotka z tiskárny nalepená na rámečku z BS a v rohu opět mini ozubené kolečko TH. Na vnější straně je přilepen kovový štítek Life od TH napatinovaný akrylkou Dabber Pool.

První patro je vyzdobené kovovým rámečkem s textem My (opět razítka abeceda). Na zadní stěně je černá zátka projetá na BS, aby se zplacatila a dozdobená kovovým penízkem. Opět červená růžička v rohu a 3D motýlek na srdíčku. Ze strany je natištěný anglický text vyříznutý do oválku. Horní lišta je zdobená bordurou metru a v rozích jsou kovová lůžka podlepená hnědými kytičkami.


Na stranách jsou přilepené různé dekorace např. motýlci - tento motýlek je natištěné razítko na kartonu, poté ručně vystřižené a napatinované distress Vintage photo a akrylkou Dabber Pool, aby vypadal více zašle. Uprostřed je dekorační pero hrot TH také přetřený Dabberem Pool.

Tento motýlek je kovová dekorace doplněná papírovou kytičkou a opět pero hrotem TH. Vše přetřené akrylkou Dabber Pool.

Na stranách jsou přilepené různé dekorace - kovová lůžka s knoflíky a kytičkou či dekorační klíček nebo kytička s kovovým penízkem.
Musím potvdit, že jsem si s tím dosti vyhrála a bavilo mě to moc a moc. A už tu mám připravený pravý menší configuration boxík od TH, který čeká až se na něj vrhu Smějící se.

A co vy? Už jste taky vyzkoušeli svůj configuration boxík?
Díky za shlédnutí!

Pupi

Konec jedné dětské životní éry....

28. června 2013 v 18:04 | Pupi |  SB stránky / Layouts
A je tu konec školního roku, pro nás spíš školkového a to už na furt. Alespoň pro Matyho.........Dneska jsme se ve školce loučili.......nejen s jejím kolektivem, ale také se školkou jako takovou.......když jsme odjížděli od školky autem, tak jsme mávali jako o život...........i slzu jsem zamáčkla. Maty to ani tak nebere, ten už se těší do školy Smějící se. Včera mi zrovna řekl, že už by chtěl, aby byla škola a aby mohl dělat úkoly Smějící seSmějící se. Uvidíme, jak mu to dlouho vydrží Smějící se. Vše tam bylo prostě moc prima a bude nám to chybět..........

Jak už je u mě zvykem, tak jsem musela něco vyrobit. Jako rozlučkové dárečky jsem pro paní učitelky "vyplodila" kytičkové donutky. Kytiček, těch živých, dostaly určitě vagon, takže jsem chtěla něco trvalejšího. A různé kytičkové donutky byly jasně to pravé. Také jsem už sklidila nějakou tu levandulku na zahrádce a stačila ji usušit, takže to byl další malý kytičkový doplněk Mrkající.

jeden z kytičkových donutků


K tomu se určitě hodí pár řádek, takže jsem si pohrála s distresskami a bílým embossovacím práškem a vyrobila jednoduché visačky, na jejichž druhou stranu jsem napsala pár osobních slov.
No a protože fotka ze dne tatínků nebo-li fotka našich "poupátek", jak je nazvala Janička (pí.učitelka), byla tak vtipná, musela jsem ji ještě scrapnout. První nápad a úmysl byl hodně "patlavý", ale nevím jestli by se to líbilo, tak jsem opět zvolila scrapbookovou klasiku. Co říkáte, holky jako lusk Smějící se..........


pár detailů


Všem přeji krásné prázdniny a hlavně hodně sluníčka, abychom načerpali tuze moc energie!
Díky za návštěvu!

Pupi

Scrapbooková kurzovna

26. června 2013 v 22:30 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Jestli jste propadli kouzlu Scrapbookingu jako spousta tvořilek a chcete si v kolektivu stejně "postižených" lidí zatvořit, tak si přijďte společně zarelaxovat nad tím naším "papírem" Mrkající.

9.července bude v prostorách kurzovny Nemravky (Vojkov u Říčan u Prahy) otevřená Scrapbooková kurzovna. V době od 15 do 21 hodin můžete dorazit a vyrobit si spoustu scprabookových projektů jako např. Scrapbookové stránky, originální přáníčka, zajímavé visačky či stránky do svého minialba (třebas vyrobeného na nějakém našem kurzíku Smějící se).
Seznámíte se s různými pomůckami a materiály, které jsou pro to naše scrapbookové tvoření vhodné.

K dispozici bude také celý sortiment Nemravky e-shopu, který vás bude lákat k nákupu Mrkající. Pro více info klikněte zde.


Tak jestli máte čas a chuť, ráda se tam s vámi potkám!

Pupi

Pupi letní kousky

24. června 2013 v 19:47 | Pupi |  Tvoření z polymerové hmoty / Polymer Clay
Poslední dobou sedím jen a jen nad papírem, takže jsem si musela dát "voraz" a zase zasednout k tomu svému fimíčku. Povedlo se mi vyplodit opět několiko Pupi kousků Smějící se. A následuje malá ukázka, ,kdyby se něco líbilo, písněte.........

For flowers donutek a For flowers naušky

Kde žijí motýlci přívěsek

Mořská sasanka donutek a Mořská sasanka naušky kroužky

For flowers přívěsek a For flowers naušky

V moři plném květin přívěsek velký a V moři plném květin naušky lístečky

V moři plném květin donutek a V moři plném květin přívěsek

Grand Marina donutek a Grand Marina naušky malé kulaté

Grand Marina přívěsek a Grand Marina naušky

Námořník a Námořníček naušky :-)

Tuto techniku jsem se naučila na kurzíku u Evičky Haškové.
Veselé naušky a Veselé naušky II.

Green days přívěsek a Green days naušky

A závěr mé vlastní vymazlené Pupi setíky


Díky za nahlédnutí a krásné LÉTO!!!!

Pupi

Můj první project life aneb poslední prázdniny předškoláka

24. června 2013 v 16:48 | Pupi |  Deníky / Journals
Jelikož je Matyášek už předškolák, tak tohle jsou jeho poslední "dětské" prázdniny. Abychom si to všechno pamatovali, tak se pustím do "Holiday project life" neboli začnu nám dělat prázdninový deníček.
Na výstavě Kreativita jsem si koupila sešitek s tvrdými deskami, který je pro tento účel jako stvořený. A jeho desky mám už nazdobené Mrkající.
První téma na sebe nenechá dlouho čekat neb jsme tuto neděli strávili v Plzni v zoologické zahradě a Dino parku. Sice ještě nezačali prázdniny, ale na rozjezd je to skvělé téma :-D. Tak mi držte pěsti a budu na blog průběžně vkládat hotové stránky (jsou celkem malé 12 x 17 cm, tak mám konečně prostor využít spoustu svých "zbytků"). Snad mi to půjde jako po másle Mrkající.Stránky našeho deníku najdete zde.

Díky za návštěvu!

Pupi

Jak jsem tvořila pro paní učitelky

20. června 2013 v 21:01 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Už jsem to tu určitě psala, ale ráda tvořím pro své blízké, známé, kamarádky ale také pro naše skvělé paní učitelky ze školky. Besídka pro maminky už byla a protože v neděli měli svátek tatínkové, tak jsme si dneska užili ve školce zábavný den tatínků. No možná spíš "grilovací" Den tatínků Úžasný. V některých disciplínách se totiž všichni jaksi v tom našem bájo počasí "doslova" grilovali.
A jak to tak známe všechny, tak se ty naše drahé polovičky nutně potřebují před ostatními taťky vytáhnout. A tak v každé soutěži, která byla připravena, jedou na víc než sto procent a potutelně pokukují, jaké "skóre" má ten druhý. Už loni jsme se s ženskýma nasmály, když jsme je viděly, jak se hecují a jak prostě nutně musí být první :-DDD. Moje drahá polovička není vůbec vyjímkou, takže se směju ještě teď Smějící se. A abychom to dovršili, tak při disciplíně kopání do balónu (různými údy) se do toho ten můj fotbalista tak opřel, že při třetím pokusu vyletěl míč přímo do mého obličeje (když jsem se ho snažila zvěčnit foťákem) = balón do foťáku, foťák do mé pusy, foťák šup do záhonu, já prásk na zem. No alespoň si chvíli užiju pocit, že mám velké "plné" rty Smějící seSmějící se......Aneb z každé akce musí být nějaká vypečená historka.........např. jak zneškodnit manželku fotbalovým balónem Smějící se.
Jinak opět naše skvělé paní učitelky s celým kolektivem připravily parádní akci ve stylu spartakiády. Při jejich nástupu v parádních tílkách, trenýrkách až pod prsa a hřebeny v zadní kapse jsem se letmo vrátila do svých dětských let na základku do hodiny tělocviku. Ale že jim to slušelo........Mrkající.A protože víme, že jedou celý rok ony víc než na 100% a snaží se pro ty naše dítka rozdat (někdy určitě nad rámec svých povinností), tak jsme i my rodiče pro ně připravili malé překvapení a jejich práci tak ocenili. Opravdu vám moc děkujeme, jste skvělý!!!!! A na dálku zdravíme Janičku, která nám tam moc chyběla, ale bohužel ulehla s nějakým otravným bacilem! Ať jsi brzo fit Jani a zpět mezi námi!!!!!


Ani můj Scrapbook nemohl zůstat pozadu a tak jsem pro celý kolektiv vyrobila dvě scrapbookové stránky. Matyášek se navíc letos se školičkou loučí a bude z něj školák, takže jsme chtěla, aby měli něco na památku. Celý rok se nesl ve stylu Olympijských her zvířátek, takže je každý měsíc nějaké to šikovné zvířátko provázelo. Použila jsem proto fotky ze společného Olympijského focení. Papír jsem nemusela dlouho vybírat neb mají ve školce podobná kolečka namalovaná na zdi Smějící se. Stránku jsem dokola obšila na stroji, lehce dozdobila a bylo to.


Druhá stránka měla být o celém kolektivu školky. Takže jsem získala společnou fotku. Jelikož jsou paní učitelky a ostatní dámy ze školky pořád usměvavé a nikdy jsem je neviděla se špatnou náladou (což občas v prostředí tolika vřískajících dětiček fakt nechápu), tak jsem to pojala "dosti" kytičkově - jak výběr papíru, tak výrobou dekorací, tak stonkami kytiček na papíru pod fotkou Smějící se (z této kolekce). Některé kytičky jsem použila kupované a ostatní jsem si vyrobila - buď na Big shotu a nebo růčo fůčo růžičky. Celou stránku jsem olemovala dekorační šnůrkou (těm jsem doslova propadla). No a protože jsou to naše jedničky - tak jsem použila kartičku s číslovkou 1 (Ikea). Prostě kytičkové................Obě stránky jsem nakonec podlepila kartonovou deskou, aby si je mohly pověsit na zeď.


pár detailů

Ještě nesměl chybět malý dáreček a přání (visačka) k dalšímu tvoření! Podklad je vytvořen Distress inkoustíky (Peeled paint, Broken china, Spiced Orange). Pomocí embossovací kapsy jsem vytvořila design spolu s razítkem písma (love letter). Jelikož visačka je větší než emboss.kapsa, tak jsem ji dělala na dvakrát. Nehezký spoj jsem zakryla hnědou stužkou Mrkající. Pak následovala patina jen na embossované části (Tea dye). A nakonec kytičky, opět vyříznuté na BS a dekórované Distressky.
Prostě se nám na konci roku bude s nimi špatně loučit...........Ellinka půjde k zápisu až za rok, tak pěvně doufám, že i naše další "generace" bude mít tak skvělé lidi, co je budou učit, jak to v tom našem životě běží a leží..........Usmívající se.

Díky za čtení a krásný slunečný den!

Pupi

Mé hrátky s inkousty

14. června 2013 v 18:52 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Já je prostě žeru........razítka a inkousty (zejména Distressky). Můžete s nimi dělat téměř cokoliv vás napadne. Hrozně mě baví zkoušet, jestli to funguje takhle nebo takhle a co když to použiju tak........no prostě taková alchymie a vždcky (no teda skoro vždycky Mrkající) z toho vznikne pěkný projekt. A když třeba nevím, co s tím, stačí to odložit a vrátit se k tomu druhý den (někdy až za pár dní). Nechat to prostě uležet Smějící se. A to mě prostě ba...........

Třebas toto přáníčko......rádoby "novinový podklad" jsem natrhala a různě nalepila ze starého anglického paperbacku (můj oblíbený). Pak jsem ho nadistressovala. Nevěděla jsem co s tím dál, pořád to nebylo ono, takže mi tu ležel dobré 3 týdny. A pak jsem si jednou hrála s krakelovacím lakem a ejhle, nápad byl tu. Takže celý podklad jsem ještě přetřela Distress crackle paint. Také ozubená kolečka vyříznutá na Big shotu jsem jím potřela, mají super šmrnc. Vystříhla jsem si větší srdíčko, které jsem také natřela inkoustem Distress Barn door. Pak už jsme jen zdobila - dekorační šnůrka okolo celého přáníčka, ozdobná sponka, kytičky s hřebíčky na kolečka a razítkový nápis, vše podlepené 3D.........a bylo to Smějící se. Výsledný vzhled ve mě trochu evokuje námořnický styl.......

Potrhané srdce


Při práci s distress inkousty ráda tak různě některá místa překrývám a zakrývám a pomocí vlastnoručně vystřižených "šablon" (či natrhaných papírů) si dělám backgroundy. Tohle je úplně jednoduchá technika, při které je vidět, že jedna barva inkoustu může mít různé odstíny. Záleží, jak moc budete tlačit na houbičku. Já jsem použila Broken china. Do razítka tulipánků od Hero art jsem se zamilovala už dávno. Dlouho jsem odolávala, ale nakonec (jak jste poznali) jsem podlehla a mám ho.....Smějící se. Nápisy jsou razítka, která jsem na srazíku v Satalicích ukořistila od Danči Mrkající. I druhá strana přání je také ve stejné stylu, jen má o "kopeček" méně......

Za kopečky

V kombinaci s inkousty ráda používám vodní štěteček - Water detailer brush. Stále objevuju, že s ním jdou různé a různé techniky a využít ho lze na tisíc způsobů. Použila jsem ho na tyto 2 projekty. Mám ho naplněný jen vodou. Zde jsem ho namáčela do distressů (obtiskla jsem je na fólii) a prostě s ním "malovala = vybarvovala".

Knoflíková srdce

Background jsem si liftla - On the go

Takže takhle já si blbnu Smějící se. Příští týden 19.6. máme na Vinohradech kurzík - Hrátky s inkousty 2. Takže jestli máte chuť, přijďte si se mnou "zablbnout"....
Díky za návštěvu a užívejte sluníčka Úžasný!

Pupi

Kurz Hrátky s inkousty 2 aneb pokračování :-)

9. června 2013 v 15:56 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Inkousty jsou téma na tisíc pokračování Mrkající. A proto ještě před prázdninami máte možnost vyzkoušet si další techniky s mými oblíbenými pomocníky inkoustíky Smějící se. Tentokráte se naučíte další techniky, které jsou s Distress inkousty možné. Ukážu vám, jak si vyrobit vlastní "příběh stmívání či svítání". Vyzkoušíte si také různé techniky práce s inkousty v kombinaci s embossovacími kapsami a mazlikem Big shotem Mrkající. A nebude chybět ani výroba vlastních dekorací opět pomocí inkoustů.

Téma je to prostě nekonečné a tak jestli se máte chuť se na pár hodin ponořit do světa vlastních backgroundů a designů, přijďte za námi 19.6. do Ateliéru K1 na Vinohrady. Více informací o kurzíku najdete tady.

V podzámčí visačka


Za růžovým keřem visačka


Sunshine butterflies

Malá luční víla

Ptáček na okně

HB přání visačka

Forever Friends přání

Jestli máte čas a chuť, ráda se tam s vámi potkám Mrkající....

Pupi