Duben 2013

Scrapařský srazík Satalice duben 2013

30. dubna 2013 v 16:30 | Pupi |  Srazíky
Poslední dobou jsem v nějakém rychlíku a ne a ne z něj vystoupit Smějící se. Už dlouho jsem si říkala, že musím s holkama vyrazit na scrapařský srazík. Ale posledních pár srazů jsem buď propásla nebo termín byl prostě mimo moje možnosti. Ale když jsem se dozvěděla, že holky pořádají srazík v Satalicích, tak jsem neváhala ani minutu a hnedle jsem se hlásila. Je to totiž pár minut autem od mého domova. Sice jsem se mohla účastnit jen v sobotu, neb prostě nebylo jinak hlídání, ale i tak jsem si to maximálně užila. Dokonce jsme měly připravené překvapení v podobě oranžových deštníků a placek s výstižným textem - Žiju scrapbookem.... a parádní pexeso, jak jinak než scrapbookové Smějící se. Hromadné foto s deštníky samozřejmě nemohlo chybět. Mimojiné jsem deštník večír hnedle využila, protože jsem si vybrala na odjezd dom tu největší průtrž, takže bych i těch pár kroků k autu byla zmáchaná jak kachna. Prostě to holky měly vypočítané se vším všudy Smějící se.


Předem jsme věděly, že se budou tvořit scrapbookové stránky na téma LÁSKA. To mi opravdu organizátorky káply do noty, neb už dlouhou dobu jsem chtěla předělat naši stránku z návštěvy z Říma (pro mě neuvěřitelně romantické místo, kam jsem měla možnost se se svým manželem podívat). Každou chvíli tvořím něco s dětma, pro děti a o dětech. Takže jsem měla jasno a vytrhla jsem fotky z původní stránky. Až poté jsem zjistila, že jsem si tu starou stránku nevyfotila, takže nemůžu hodit v plén obě fotky - staré a nové stránky. I když jsem vlastně vytvořila stránky dvě, jakože dvojčata, které mi budou viset na zdi pěkně vedle sebe. Ještě před samotným tvořením stránek si každá skupinka vytáhla takové podtéma. My jsme si vytáhly "rámeček". Takže na stránce musel být nějakou formou jakýkoliv rámeček.

První stránka a její deatilyDruhá stránka a její detaily


Já osobně jsem nejvíce valila oči nad scrapařským uměním Olgi - Helge (tak trochu také protože jsme seděly vedle sebe a mohla jsem jí koukat pod prstíky). Její stránka byla prostě nádherná! (nemám tu bohužel srdíčkového smajlíka....)

Na srazíku bylo toooolik inspirace a bylo opravdu zajímavé vidět, jak každá máme jiný a svůj vlastní styl. Nejvíce to bylo poznat na úžasných visačkách, které jsme měly vytvořit na památku tohoto srazíku.

Všechny pohromadě - co říkáte? Neuvěřitelné co? MrkajícíJá jsem vyrobila tuto, jak jinak než s vlastním designem. S inkoustama jsme si tam hrály snad všechny Smějící se


A tuhle vyrobila Tomda a já jsem si ji vytáhla "z klobouku" neboli z krabice Smějící se na památku


Nakonec jsme si vytáhly z krabice jednu visačku na památku. A jak to tak bývá i scrapařský osud míchá kartami, takže já jsem si vytáhla visačku od Tomdy a ona si zase vytáhla tu mou :-D.........prostě život...........scrapařský život.....:-D...

Kromě tvoření jsme také trochu debužírovaly. Ve scrap baru u "Hanky a Marti" bylo napečeno tolik laskomin, že někdo (i já) vzdal večeři Smějící se. No a obídek byl velevýborný (pan číšník byl sice z nějakého lenochodova) ale můj domácí hamburger neměl chybu. Ženský se mi smály, že je větší jak já. Už mám fotečku od Irči, takže pro pobavení Smějící se.


Samozřejmě nesměly chybět ani Scrap obchůdky, ve kterých prostě nešlo odolat a tak i já jsem si domu vezla nějaké krásné papíry a razítka (jak jinak než s anglickými texty........Mrkající).

Nakonec velké ale opravdu velké díky oběma organizátorkám Haničce Gabretě a Marťě Isobelkce. Bylo to moc prima a už teď se těším na další srazík, který určo (snad, člověk bohužel nikdy neví) absolvuju od A po Z :-). Takže snad brzy....

Pupi

Krabičkové taštičky

24. dubna 2013 v 20:34 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Koupili jste nebo vyrobili originální dárek pro své blízké? Chtělo by to nějaké pěkné balení? Nejlépe zase ručně vyrobené? Přijďte na tvořivý kurzík Scrapbooking aneb výroba krabičkových taštiček. Naučíte se ručně vyrábět krásné a originální krabičkové taštičky, které se hodí pro každou příležitost.

Kurzík se konná v pondělí 29.4. na Vinohradech na Praze 2 v moc příjemném prostředí Atelieru K1. Vždycky se sejde moc prima parta, která si z kurzíku vždy odnáší vlastní krabičky a hlavně načerpá spoustu energie a nápadů Smějící se. Můžete nakouknout do tohoto blogu z jednoho z těchto kurzů.


Těším se na setkání!
Pupi

Čas nezastavíš

23. dubna 2013 v 13:27 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Od puberty mám hrozně oblíbenou jednu starou fotku mojí mamči. Za tu dobu prošla několika rámečky, sešítky, knížkami a tak podobně, kam se fotká dá "zastrčit". Ale nejvíce jí teda sluší scrapbooková stránka, kterou jsem si pro sebe vyrobila. Staré černobílé fotky mají nezapomenutelné kouzlo.........současné foťáky ať jsou sebe "chytřejší", tak takovou už neudělají.........navíc čas těm fotkám dodává ještě víc..........

Hrozně ráda při Scrapbooku zdobím a zdobím. Na tuto stránku se mi mé zdobení hodilo, jak se říká jako "prd...." na hrnec Mrkající.


Hrála jsem si s detaily výřezů z Big Shotu. Mám hrozně ráda motivy od Tima Holtze - šablona Bigz hodiny a Sizzlits Film Frame, které se hodí na spoustu projektů. Navíc ručičky od hodin nemusíte nezbytně použít s šablonou. Na layoutu je mám připevněné hřebíčkem dole. Ráda si také vyrábím design kytiček a srdíček. Narazítkuju si motiv - hodně používám razítka písma - poté vyříznu kytičku či srdíčko na Big shotu (jde i ručně vystřinout) a hodím nějakou patinu. Tak mám spoustu variant a pokaždé jsou jiné Mrkající. Už se budu asi opakovat, ale miluju razítka. Takže i tady jsem si některé detaily vyrobila pomocí razítek - např. klec či motýlek. Na stránkách nesmí chybět text - buď si ho píšu sama nebo používám razítkovou abecedu. Stránku jsem si podlepila kartonovou deskou, udělala dírku a pověsila na zeď mezi ostatní Smějící se. Myslím, že tady už moje oblíbená fotka doopravdy "zakotví".
Že jí to moc sluší? Mrkající Díky za návštěvu!

Pupi

Barvy, barvy, barvičky

21. dubna 2013 v 20:44 | Pupi |  Tvoření z polymerové hmoty / Polymer Clay
Jaro je tu a tak i úžasné hraní s barvami. Na zahrádce to začíná všechno zelenat a kvést. A ve vzduchu je cítit takový to........no určo to znáte........prostě to jarní...........Úžasný. Tady je malá ukázka z Pupi bižu jarních kousků..........

Blooming naušky čtverečky


Fialky pecky


Kreslené na louce pecky


Na blatech naušky


Na makovém poli pecky


Na rozkvetlé louce setík


Z lesa naušky lístečky


Zelená se naušky


Díky za návštěvu a krásný večer!

Pupi

Srdíčkové visačky jako přáníčka

20. dubna 2013 v 16:42 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Na víkend k nám přijely dvě malé slečny, které mají na jaře narozky a tak jsem pro ně vymyslela malá srdíčková přáníčka ve formě visaček. No a jak jinak...........obě s motivem holčičky Gorjussky..........Smějící se Opět vybarvované Distress inkousty a Distress markery.Krásný víkend!
Pupi

Inkoustová závislost

16. dubna 2013 v 21:58 | Pupi |  Inkoustíky / Inks
Inkousty - další kapitola mých totálních závislostí Smějící se. Můžete s nimi vytvořit spoustu krásných originální a hlavně vlastních backgroundů, které nikde jinde nenajdete. Bude to prostě Váš originál Mrkající. Já inkousty opravdu miluju, také tak trochu kvůli tomu, že jsou spjaté s razítky a šablonami. Poté to je doslova vražedná kombinace, protože jakmile zasednete, nebudete vědět, kdy přestat....Vím o čem mluvím....
Jestli jste také tak trochu závislí na inkoustech, tak zkuste štěstí a zapojte se do celoroční soutěže "Kreativní 2013 s Nemravkou". Téma tohoto měsíce jsou právě inkousty.

Pro tyto techniky jsou skvělé Distress inkousty (více v tomto mém článku). Ale můžete si pohrát a vyzkoušet i jiné druhy. Vyrábět můžete přáníčka, krabičky, scrapbookové stránky, visačky, ale i jiné dekorace. Tady je malá ukázka z mého řádění s inkousty a spol....Mrkající.

Přání haló Jaro (návod na toto přáníčko najdete tady)


Přáníčko Domeček (pomocí válečku a Distress inkoustů)


Visačka s Gorjusskou - vybarvování pomocí Distressů a návod zde


Veselé Vánoce přáníčko - Distressy, razítka a šablony


Krabička na šperk - návod najdete v časopisu Korálki Jarní les


Takhle jsem si ozdobila svůj Scrapový sešit na sketche


Přáníčko Ve křoví - váleček a Distress inkousty


Veselé Vánoce Design 2012 - opět Distress inkousty, razítka a šablony


Scrapbooková stránka MY - vytvořený background inkousty s razítky a šablonami


Dvoustránka v minialbíčku jako dárek pro mého manžílka - opět inkousty s razítky a šablonami
Mám nějaké bloky jako vzorníky, kde si prostě zkouším kombinace různých technik apod. - malá ochutnávka

Srdce v zahradách


Motýlci v růžovém


Lotus


Visacka - Adirondack inkoustový polštářky (článek zde)


Přáníčko Vážky - Distress inousty a Dabber barvičky


Přáníčko - Distress "zmuchlaný papír"


Přání Hugs and Kisses - Distress inkousty a Dabber barvičky


Visačka Forever Friends - Distress inkousty a razítka


A na závěr jak jinak moje oblíbenkyně Gorjusska


Díky za návštěvu a doufám, že jsem Vás alespoň trošku inspirovala...

Pupi

Darovaná přáníčka

14. dubna 2013 v 20:47 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Nevím jak vy, ale my jsme si s rodinkou tento víkend opravdu užili. Bylo krásně a tak jsme třebas dneska zavítali do pražské ZOO. No trochu tlačenka, ale co by člověk neudělal, aby po tak dlouhé době vyvenčil svá dítka, že? Mrkající Také jsem se vrhla do jarního úklidu - takže vše co mi jen kouskem připomíná zimu, šup do skříně (někam hodně hluboko) a vše jarní ven Úžasný. A tak mě napadlo, že bych si ráda udělala také "čistku" ve filech svých různých projektů. Sice se to snažím dělat průběžně, ale při každodenním kolotoči, to sem tam prostě nejde. A první můj "svazek" jsem nazvala "Darovaná přáníčka". Prostě vše co jsem vyrobila pro někoho. A tady je malá ukázka.......

Přáníčko Home and Heart pro svou kamarádku ze Šumavy


Přáníčko Forever Friends pro Peťu Nemravku


Přání Love YOU pro mého milovaného manžušu


Přáníčko Vážky pro svou nejlepší kamarádku Marťu


Přáníčko Thinking of You pro svou kamarádku žijící v Kanadě


Přáníčko pro neteřinky dvojčátka


Visačka pro Peťu


Přání k 70ti nám


Přání pro tchýňku


Visačka Vše nejlepší


A třebas přáníčko pro svou ratolest k narozkám, jste mohli vidět už v předchozím článku :-). A nebo přání k narození miminka.
Takový malý průvan v jedné z mých složek. A "úklid" bude pokračovat zase další složkou někdy příště Mrkající.
Díky za shlédnutí a všem krásný konečně slunečný týden!

Pupi

Fenomén "Scrapbooking"

11. dubna 2013 v 20:16 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Scrapbook nebo Scrapbooking aneb papírové tvoření nemající pražádné hranice Smějící se. Pro mě je to prostě "Fenomén Scrapbookig". Jestli jste si ještě ke Scrapbooku "nepřičichli", nevadí, naopak přijďte si zatvořit na kurzík určený pro začátečníky. Zabřednete s námi do jeho tajů a vyzkoušíte si vyrobit scrapbookovou stránku, přáníčko, záložku, visačku či jiné dekorace. Více informací najdete na Nemravce.

Tady je pár ukázek z mého scrapbookového šílenství Mrkající........

Scrapbooková stránka pro mé ratolesti aneb Naše srdčíka


Angel layout


Přáníčko vyrobené podle sketche


Svatební přání


Přáníčko Napsáno Pro Tebe


Srdíčkové přáníčko Z lásky


Skoro anglické přání


Dřevěná krabička ala Scrapbook


Opravdu to nemá žádné hranice! Přijďte mezi nás, moc ráda se tam s Vámi potkám!

Pupi

Moje Gorjuss mánie aneb brožka z fima

10. dubna 2013 v 18:50 | Pupi |  Tvoření z polymerové hmoty / Polymer Clay
Já si prostě nedám pokoj.........a moje Gorjussková mánie pokračuje. Vyrobila jsem si pro sebe pro radost brožku z fima s Gorjusskou.............Smějící se


Art is LOVE

9. dubna 2013 v 16:35 | Pupi |  Art Journal
Prostě to miluju, můžu si "patlat" jak chci. Používat, jaký materiál chci. Je to prostě relax Mrkající. Vytvořila jsem si opět jednu dvoustránku do své sbírky Art journalu.
Na pozadí jsem použila barvičky Color Wash, které jsem pak dotvořila pomocí Distress inkoustů a šablonek kroužků a abecedy. Ještě jsem si trochu pohrála s bílým Gessem, aby pozadí mělo větší šmrnc. No a ze starého anglického paperbacku jsem si vyřezala ozubená kolečka, které jsem si tak různě nalepila a obrysy zvýraznila černým perem. A pak už jen razítka, razítka a zase razítka Smějící se.


pár detailů :-)


detail 2


detail 3


Moje papírové šílenství

8. dubna 2013 v 20:06 | Pupi |  Co se jinak nevešlo / Others
Moje papírové šílenství v "kostce" jsem popsala ve svém článku na Fleru. Můžete nakouknout, jak to dopadne, když se topíte v nekonečném světe Scrapbooku Smějící se.

Krásný den!ZIMA pryč, JARO sem

7. dubna 2013 v 15:41 | Pupi |  SB stránky / Layouts
Nevím jak vy, ale já už bych tu zimu poslala kamsi - a to hodně daleko Mrkající. A tak jsem naší letošní paní zimu zvěčnila dětem na scrapbookové stránce. A abych to JARO konečně nějak zavolala (dělám to už měsíc a furt nic...), tak jsem si trochu jarně pohrála. Bylo to také měsíční téma v tématickém papírovém klubu na Fleru. Další stránky do naší rodinné sbírky. Všechny je věším na zeď doma na schodišti. Těším se, až to tam bude plné - no myslím, že mi to pár let zabere Smějící se.

A byla zima
Sněhové vločky jsem vyřízla na BS a některé jsou dekorované bílým Gessem a razítky. Visačka je zdobená technikou vodoznaku s watermark resist inkoustem.


Kytičková jarní Elli
Srdce jsem si ručně vystříhla a nazdobila razítky kytiček a vybarvila Distress inkousty.


Tak snad už (aniž bych to zakřikla) můžu popřát krásné JARO!

Jarňátko

5. dubna 2013 v 12:31 | Pupi |  Přáníčka / Cards
Musím se vám pochlubit jednou krásnou novinkou aneb jak si umí osud pohrát.........V neděli 31.3. se narodila mé nejlepší kamarádce Marťě krásná holčička Justýnka. Říkáte si, no děti se rodí, celkem normálka. To ano, ale ona se jí narodila ve stejný den jako moje holčička Ella a to skoro na minutu přesně (pár minutek rozdíl). Takže obě holčičky jsou beránci. A to není vše, i my dvě s Marťou jsme od sebe o dva roky (já jsem starší, jako je teď Elli) a čtyři dny. Takže jsme obě štírky. Přijde mi to opravdu neuvěřitelné a kdyby nám před dvěma roky, když se za mnou Marťa byla podívat v porodnici, někdo řekl, že přesně za 2 roky, půjdu do porodnice za ní..........neuvěříme Smějící se......Osud je halt někdy neuvěřitelný...........

A co jiného by mohla scrapbookařka dát k narození miminka než nějaké originální veselé přáníčko. Jelikož je Justýnka jarní miminko, tak květináček byl tou pravou volbou (navíc jsme do poslední chvíle netušili, jestli to bude holka nebo kluk - neprozradili nám to). Dá se pověsit na zeď nebo kamkoliv si mamina vybere Mrkající. Tři prostřední kytičky jsou součástí visačky, která je schovaná uvnitř pro vlastní osobní přání. A na spodním rohu je vybarvené razítko mimča (samozřejmě v holčičích barvičkách).Takže holky budou "pařit" na své narozky společně! I když raději ani pomyslet..........Mrkající

Kurzík Art Journal

3. dubna 2013 v 14:47 | Pupi |  Kurzy SB / Workshops
Již za týden se se mnou můžete potkat v Praze na Vinohradech na kurzíku Scrapbookingu - Art Journal aneb Hrátky s Color Washem. Je to skvělá hodně kreativní technika, která nemá hranic........Hrozně mě baví, protože můžu kombinovat různé materiály, styly a tak vůbec.......Určo Vás to chytne :-D. Na Fleru jsem vyplodila taky malý článek o Art Journalovém tvoření. Více info o kurzíku najdete na Nemravce. Tady moje malá ukázka....

Art Journálová stránka do deníku - Art Journal LOVE


Další stránka - Art Journal city


Přání - Zátiší


Art Journal - mé oblíbené lístečky


A tady najdete blog z jednoho z Art Journalových kurzíků. Holky byly moc šikovný.

Takhle jsme slavili Elli 2.rok

2. dubna 2013 v 18:06 | Pupi |  Přáníčka / Cards
První rok jsme loni oslavili malou "garden party" na zahradě. Letos jsme si o tom mohli nechat jen zdát Zamračený. Takže jsme druhé narozeniny naší Ellinky oslavili v teple rodinného krbu. No jasně, že jsem Elli musela vyrobit nějaké veselé holčičkové přáníčko. Dlouho jsem nemusela přemýšlet, protože miluju holčičku Gorjussku a tak bylo přání poměrně rychle hotové. Je to spíš takový dekorační závěs, který si můžeme pověsit, kam chceme (zatím visí v mém pracovním koutku). Navíc po vybalení dortu z krabice (každý rok máme ten samý, jahodovo-tvarohový z cukrárny Ovocný Světozor, vřele doporučuju, je božský!) jsem zjistila, že mi přání s dortem dokonale ladí Smějící se.


No není božská? Mrkající


Velikonoční bižu tvoření

1. dubna 2013 v 21:21 | Pupi |  Tvoření z polymerové hmoty / Polymer Clay
Letos snad opravdu to jaro nepřijde........začínám tak trochu propadat depce......zimu výsostně nesnáším a ta letošní mě teda dává zabrat Plačící. Tak jsem si alespoň hrála s barvama a snažila tu svou pochmurnou náladu rozjasnit barevnými bižu kousky. Tady je malá ochutnávka........

Kvetoucí náramek - pomocí razítek a alkoholových inkoustů jdou skoro zázraky, inkousty jsou moje srdcovka


Když vstává slunce set - texturky a alkoholové inkousty, jak jinak Smějící se


Roztančený setík - po dlouhé době jsem si zase vyzkoušela lehčejší verzi techniky Mokume gane


Na mořském dně naušky - opět texturka a alkoholové inkousty


Blooming pearls naušky - razítka a alkoholové inkousty zalité Magic glosem s perličkami Úžasný


Jelikož mě tu moje nejmenší ratolest leze pomalu po hlavě a ne a ne jít spát (zatracený posun času), tak další várku vložím třebas zítra....
Většinu mých bižu kousků najdete na Fleru.
Na blogu stále pracuji, takže je pořád ve "výstavbě" Mrkající....

Blog je ve "výstavbě" :-)

1. dubna 2013 v 16:15 | Pupi |  Co se jinak nevešlo / Others
Omlouvám se, ale zatím na blogu pracuji, takže je to v procesu tvorby. Snad čas dovolí a brzo bude v celé své kráse!

Krásné Velikonoce